Universitetai

Detali informacija apie skirtingas studijų vietas

Spustelėkite žemiau esančią nuorodą ir skaitykite daugiau apie skirtingas šalis, kuriose galite rinktis studijas. Čia rasite ne tik bendrosios informacijos apie skirtingas šalis, bet ir duomenų apie švietimo sistemas, studijų kainas, studijų galimybes siūlomas tarptautiniams studentams ir daug daugiau. Čia taip pat rasite praktinės informacijos apie studentų sveikatos draudimą, studijų vizas, pragyvenimo kainas ir t.t.

Sveikatos priežiūros studijos viso pasaulio universitetuose

Įvairiausi pasaulio universitetai, medicinos kolegijos, visuomenės sveikatos mokyklos, slaugos kolegijos, veterinarijos mokyklos ir kitų tipų aukštosios, studentams gali pasiūlyti itin daug įvairiausių sveikatos priežiūros studijų programų specialybių. Studentai gali rinktis bakalauro, magistro bei doktorantūros akademines studijų programas, ar asocijuoto laipsnio studijas. Pasaulio mastu, sveikatos priežiūros industrija nuolat auga ir tobulėja. Ji yra palaikoma ir remiama daugybės pasaulinių organizacijų, tokių kaip World Health Organization (WHO) ar United Nations Development Programme (UNDP). Pasaulio aukštųjų mokyklų siūlomos sveikatos priežiūros studijų programos, paprastai gali būti priskiriamos prie vienos iš dviejų kategorijų - akademinių ir profesinių studijų programų. Akademinės studijų programos yra skirtos tiems studentams, kurie domisi moksline sveikatos priežiūros industrijos puse ir siekia tapti mokslininkais, dėstytojais, analitikais arba biotechnikais ar farmacijos specialistais. Tuo tarpu profesinės sveikatos priežiūros studijų programos yra kur kas labiau orientuotos į praktinę šios srities pusę. Jas baigę specialistai paprastai pradeda dirbti ligoninėse, privačiose klinikose ar medicinos centruose, slaugos namuose, bendruomenių sveikatos centruose, ambulatorinės priežiūros centruose ir pan. Nesvarbu, kokias sveikatos priežiūros studijas be pasirinktumėte, jos bus vienos iš pačių populiariausių studijų visame pasaulyje. Sveikatos priežiūros studijomis besidomintys studentai gali rinktis vieną iš daugybės šios srities specializacijų. Vienos iš pačių populiariausių šios srities specializacijų šiuo metu akademiniame pasaulyje yra medicina, slauga, odontologija, farmacija, sveika mityba, sveikatos priežiūros vadyba, visuomenės sveikata bei veterinarijos medicina.

Įvairūs tyrimai rodo, kad vis daugiau studentų savo sveikatos priežiūros studijoms renkasi užsienyje esančius universitetus. Šis tarptautinių studentų skaičius kasmet auga visuose trijuose akademinių studijų lygiuose - tai reiškia, kad į užsienio universitetus vis dažniau renkasi važiuoti tiek bakalauro, tiek magistro, tiek doktorantūros studentai. Anot UNESCO statistikos departamento, šiandiena daugiau kaip keturi milijonai studentų studijuoja užsienio universitetuose. Šis skaičius išaugo beveik dvigubai nuo 2000-7ųjų metų. Vienos iš populiariausių šalių, kurias savo studijoms renkasi viso pasaulio tarptautiniai studentai tradiciškai visada buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Australija, Vokietija, bei kitos vakarų pasaulio valstybės. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau tarptautinių studentų savo studijoms pasirenka ir Azijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalis. Tyrimai parodo, kad dažniausiai kitose šalyse studijuoti nusprendžia Kinijos, Indijos, Korėjos Respublikos, Vokietijos, Saudo Arabijos ir Prancūzijos studentai. Be to, anot tyrimų rezultatų, vis daugiau studentų renkasi ne tik studijuoti užsienyje, bet ir nusprendžia stoti į netradicines ir kur kas lankstesnes internetines bei nuotolinio mokymo studijas.

Yra daugybė priežasčių dėl kurių viso pasaulio studentai savo sveikatos priežiūros studijoms renkasi užsienio universitetus. Vienos dažniausių jų yra:

  • Galimybė rinktis iš geriausių pasaulio sveikatos priežiūros studijų programų, o taip pat ir noras studijuoti itin specializuotą sveikatos priežiūros sritį, kuri geriausiai mokoma yra konkrečiame universitete.
  • Galimybė susipažinti su kitos šalie švietimo sistema ir atrasto naujas studentų pasirinktos studijų specializacijos puses. Tarptautinės patirties turintys sveikatos priežiūros specialistai yra ypatingai paklausūs visa pasaulyje, nes jie įgyja konkurencinio pranašumo, kuris yra taip vertinamas šiame itin globalizacijos veikiamame pasaulyje.
  • Galimybės pramokti užsienio kalbą.
  • Stipriai išaugusios karjeros galimybės. Tarptautinės patirties turintys sveikatos priežiūros specialistai yra itin paklausūs daugybėje pasaulio šalių, todėl jie, palyginus, gana lengvai randa juos dominantį darbą.

Vieni iš svarbiausių faktorių, kuriuos reikia apsvarstyti prieš renkantis sveikatos priežiūros studijų programą užsienyje yra studijų kaina bei pragyvenimui svetimoje šalyje reikalingos išlaidos, išsilavinimo kokybė, reikalingi kalbos įgūdžiai bei siūlomų studijų tipas - pavyzdžiui, dieninės, vakarinės, internetinės ar nuotolinio mokymo studijos. Nors iš pirmo žvilgsnio sveikatos priežiūros studijų programos iš tiesų gali pasirodyti itin brangios, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad universitetai dažnai tarptautiniams studentams siūlo įvairias stipendijas. Studentai taip pat gali pasidomėti ir tiek viešųjų, tiek privačių fondų siūloma finansine parama.

Jums tinkamiausių sveikatos priežiūros studijų paieškas pradėkite peržvelgdami vienas iš populiariausių šio tipo studijų programų, kurias siūlo geriausieji pasaulio universitetai, medicinos kolegijos bei kitų tipų aukštosios mokyklos. Jeigu žinote, kurioje šalyje, o galbūt netgi ir aukštojoje mokykloje norite mokytis, galite pasinaudoti mūsų paieškos sistema ir pasirinkti konkrečias studijas. Jeigu konkrečios studijų programos neturite galvoje, jau šiandien pradėkite jums tinkamiausių sveikatos priežiūros studijų paieškas.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau