Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
University of Veterinary Sciences

University of Veterinary Sciences

University of Veterinary Sciences

Įvadas

University of Veterinary Sciences Brno buvo įkurtas 1918 m. Universitete yra skirtingi fakultetai – Veterinarijos fakultetas, Veterinarinės higienos ir ekologijos fakultetas. VETUNI Brno yra vienintelis universitetas Čekijos Respublikoje, kurio specializacija yra veterinarinė medicina, veterinarinė higiena ir ekologija, ir tik vienas iš dviejų farmacijos mokslų dėstymo. Jis randamas Brno mieste, Brno miesto rajone - Královo Pole, universiteto miestelyje, kuriame yra visos švietimo ir tyrimų įstaigos.

 • Valstybinis universitetas, turintis daugiau nei 90 metų tradicijas.
 • Įdomios ir perspektyvios Veterinarinės medicinos, Veterinarinės higienos ir ekologijos krypčių studijų programos, dėstomos čekų ir anglų kalbomis.
 • Susitelkęs universiteto miestelyje netoli miesto centro.
 • Geriausios tradicijos derinamos su moderniais mokymo metodais ir puikia įranga.

VETUNI Brno misija

 • Suteikti universitetinį išsilavinimą.
 • Užsiimti moksline, tiriamąja ir kita kūrybine veikla.
 • Vykdyti specializuotą veiklą veterinarinės medicinos, veterinarinės higienos ir ekologijos, maisto saugos ir kokybės srityse.
 • Veikti kaip atviras universitetas, įsitvirtinantis tiek nacionalinėje, tiek Europos universitetų erdvėje.

Universiteto istorija

Brno Veterinarijos ir farmacijos mokslų universitetas buvo įkurtas 1918 m. gruodžio 12 d. Aktu Nr. 76/1918 Sb. Brno mieste įkūrus Čekoslovakijos valstybinį veterinarijos universitetą. Tai buvo pirmasis universitetas, įkurtas sukūrus Čekoslovakijos Respubliką. Ji buvo įkurta kavalerijos kareivinių ir provincijos mokymo mokyklos patalpose. Universiteto įkūrėjas ir pirmasis rektorius buvo prof. MUDr. ir MVDr. hc Eduardas Babakas. Pamokos prasidėjo 1919 metų lapkričio 17 dieną. Nuo pat įkūrimo universitetas vystėsi kaip vieno fakulteto universitetas, kurio tikslas – veterinarinė medicina (veterinarijos mokslai). 1975 m. buvo įsteigtos dvi kolegijos: Bendrosios veterinarijos medicinos kolegija (vėliau pervadinta į Veterinarinės medicinos kolegija) ir Veterinarinės medicinos – maisto higienos kolegija (vėliau pervadinta į Veterinarijos higieną ir ekologiją). 1990 m. buvo sukurti du fakultetai - Veterinarijos fakultetas, orientuotas į veterinarinę mediciną, ir Veterinarijos higienos ir ekologijos fakultetas, skirtas veterinarinei higienai. 1991 metais. Nuo 1994 metų universitetas oficialiai vadinamas Brno veterinarijos ir farmacijos mokslų universitetu.

Universiteto organizacija

Rektorius yra University of Veterinary Sciences Brno vadovas. Rektoriui pavaldūs trys prorektoriai – prorektorius ugdymui, mokslo, tyrimų ir užsienio ryšių prorektorius bei prorektorius darbo mokymams ir VETUNI Brno, įskaitant universiteto žemės ūkio ūkį, plėtrai ir statybai. . Stipendija tvarko ekonominius ir administracinius universiteto reikalus.

Savivaldą universitete vykdo Universiteto akademinis senatas. Universiteto institucija yra VETTUNI Brno stebėtojų taryba. Universiteto mokslo taryboje svarstomi švietimo ir mokslinės veiklos klausimai.

188080_IMG_8914.JPG

Universiteto ypatybės

Vieta ir universiteto miestelis

Veterinarijos ir farmacijos mokslų universitetas Brno yra vienintelis universitetas Čekijos Respublikoje, besispecializuojantis veterinarijos, veterinarinės higienos ir ekologijos srityse, ir tik vienas iš dviejų, kuriame dėstomas farmacijos mokslas. Jį galima rasti Brno mieste, Brno miesto rajone - Královo Pole.

Universiteto miestelis įsikūręs unikaliose patalpose, kuriose ypatinga atmosfera sukuriama uždaro pastato erdvinio išplanavimo. Jame dera XIX amžiaus struktūrų pobūdis su moderniais pastarųjų metų pastatais. Parkas su brandžiais medžiais papildo miestelio atmosferą. Universiteto miestelyje taip pat yra šiltnamis, botanikos sodai ir tam tikros retos ar įdomios medžių rūšys, pavyzdžiui, Londono didingojo Europos buko planeta, kuri dalyvavo konkurse dėl gražiausio Brno medžio.

  Vietos

  • Brno

   Palackého tř. 1946/1, 61242, Brno

   Klausimai