Keystone logo
Esami Business School

Esami Business School

Esami Business School

Įvadas

Apie mus

Rytų ir Pietų Afrikos valdymo institutas (ESAMI) yra tarpvyriausybinis regioninio valdymo plėtros centras. ESAMI pagrindinė buveinė yra Arušoje, Tanzanijoje.

Institutas buvo įsteigtas, kurio pagrindinis tikslas buvo suteikti regionui apmokytą personalą daugelyje svarbių sričių, įskaitant politikos valdymą, transporto valdymą, finansų valdymą, informacinių technologijų valdymą, sveikatos vadybą, žmogiškųjų išteklių valdymą, projektų valdymą, energetikos ir aplinkos valdymą bei lyčių valdymas ir kt.

Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas regiono aukštųjų vadovų mokymui, siekiant pagerinti jų vadovavimo rezultatus, atsižvelgiant į pasaulines problemas, tačiau su regionine orientacija, susijusia su Afrikos aplinka.

ESAMI mandatas, misija, vizija ir filosofija

Rytų ir Pietų Afrikos valdymo institutas (ESAMI) yra Panafrikos regioninio valdymo plėtros centras, kurį valdo dešimt vyriausybių iš Rytų ir Pietų Afrikos regiono šalių. Tai yra Kenija, Malavis, Mozambikas, Namibija, Seišeliai, Svazilandas, Tanzanija, Uganda, Zambija ir Zimbabvė. Tai paslauga ir į rinką orientuota institucija, siūlanti aukšto lygio specializuotą vadybos mokymą, konsultavimo, švietimo programas ir į veiklą orientuotą valdymo tyrimų paslaugas. Kitos šalys, kurios reguliariai dalyvauja ESAMI valdymo plėtros programose, yra Lesotas, Botsvana, Pietų Afrika, Angola, Ruanda, Siera Leonė, Nigerija, Eritrėja, Dramblio Kaulo Krantas, Liberija, Gana, Gambija, Sudanas, Etiopija ir Burkina Fasas.

1997 m. Gegužę JT Afrikos ekonomikos komisija oficialiai ESAMI paskyrė Afrikos vadybos plėtros kompetencijos centru. Dėl tokio pripažinimo ESAMI reikėjo išplėsti savo paslaugas visoms Afrikos šalims. Siekiant patenkinti Afrikos valdymo iššūkius naujame tūkstantmečiui, ESAMI toliau teikia aukštos kokybės, į klientus orientuotą valdymo vystymo intervenciją visoje Afrikoje.

Mandatas

ESAMI įgaliojimas yra pagerinti Afrikos viešųjų, privačių ir tarptautinių organizacijų veiklos efektyvumą ir valdymą. Tai bus padaryta per:

 • Vadybos mokymas ir švietimas;
 • Vadovų konsultavimo ir konsultavimo paslaugos;
 • Vadybos tyrimai, žinių generavimas ir publikacijos;
 • Geriausios valdymo praktikos skatinimas.

Vizija

Iki 2020 m. ESAMI yra tarptautiniu mastu pripažintas lyderystės ir verslo pertvarkymo centras

Misija

Mūsų misija - pertvarkyti institucijas per lyderystės ugdymą, novatorišką švietimą, vadovavimo mokymą, naujų žinių generavimą ir konsultavimo paslaugas.

Mūsų klientų visata bus privati, valstybinė, privati ​​ir tarptautinė organizacija.

ESAMI: praeitis ir dabartis

Nuo pat savo įkūrimo 1980 m. ESAMI padarė reikšmingą indėlį žmogiškųjų išteklių ir valdymo plėtrai regione. Jo vaidmuo, kaip pagrindinis regioninio valdymo vystymo institutas, iš esmės išaugo dėl padidėjusio klientų poreikio regiono ir kitų šalių. Iki šiol vyriausybė, viešosios, privačios ir pilietinės organizacijos dalyvavo daugiau kaip 75 000 vidutinio ir aukščiausio lygio pareigūnų, dalyvavusių Instituto siūlomose atviro valdymo plėtros programose.

ESAMI strateginis impulsas

ESAMI programos remiasi kylančiais kliento poreikiais visame žemyne. Institutas ir toliau pasirūpino, kad programos būtų naudingos tyrimams, atliekamiems vertinant poreikius ir dalyvių atsiliepimus. Programos vertinimas, bandomieji tyrimai ir poveikio vertinimas bus svarbi ESAMI mokymo ir gebėjimų ugdymo dalis. Šiame prospekte pateiktose mokymo programose bus glaudus ryšys tarp valdymo ir veiklos tobulinimo individualiu ir organizaciniu lygiu.

Bus pritaikytos specialios programos, skirtos konkrečių klientų specifinėms problemoms spręsti. Paprastai jie atliekami pagal pageidavimą, kliento patogias vietas ir dienomis.

ESAMI pradėjo vykdyti MBA programą, kuri pasirodė gana sėkminga. Iki šiol verslo mokyklos registracija siekia 3600 studentų, plinta dešimtose Afrikos universitetuose.

ESAMI taip pat įvedė verslo vadybos sertifikatus, diplomus ir bakalauro studijų programas.

ESAMI gebėjimai ir lyginamieji pranašumai

ESAMI, kaip valdymo plėtros centras, yra suartėjęs centras, kuriame susitinka skirtingų šalių žmonės, kad galėtų keistis patirtimi regioninėje sistemoje. Institutas siekia tobulinti šią sąveiką, kad būtų lengviau pagerinti klientų organizacijų valdymo efektyvumą ir efektyvumą. ESAMI, kaip viena iš didžiausių regioninių institucijų Afrikoje ir pirmaujanti valdymo plėtra, yra įsitvirtinusi šiomis savybėmis:

 • Jos pagrindas - skirtingi, vietiniai, aukšto lygio apmokyti ir patyrę profesionalūs darbuotojai, kurie supranta šalis, su kuriomis jie dirba gerai
 • Sėkminga įstaiga, kuriai vadovauja Afrikos specialistai, kurie žino Afrikos aplinką ir yra įsipareigoję savo paslaugoms.
 • ESAMI platus ir lankstus mandatas vadovaujantis dinamiška valdytojų taryba
 • ESAMI finansinio savarankiškumo laipsnis iš mokymo ir konsultavimo pajamų, kuris nepriklauso nuo subsidijų išgyventi
 • Darbuotojai nori ir įsipareigoja efektyviai tobulinti ir naujoves.
 • ESAMI gebėjimas greitai diegti savo profesionalius darbuotojus, kuriuos papildo vietiniai biurų tinklai, esantys šalia savo klientų
 • Per daugelį metų sukaupta daug patirties iš sąveikos su įvairiomis aplinkybėmis ir šalimis klientų
 • Institucinių ir individualių ryšių tinklas
 • Lankstumas ir pasirengimas prisitaikyti pagal besikeičiančią aplinką ir lūkesčius
 • Regioninis skonis ir charakteristika, atitinkantys Instituto veiklą ir greitai reaguoti į konkrečius reikalavimus, problemas ir prioritetus.

Vietos

 • Arusha

  Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia, , Arusha

  • Nairobi

   ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200, , Nairobi

   • Dar es Salaam

    ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290, , Dar es Salaam

    • Lusaka

     ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132, , Lusaka

     • Kampala

      ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824, , Kampala

      • Windhoek

       ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,, 9000, Windhoek

       • Mbabane

        ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234, , Mbabane

        • Harare

         ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627, , Harare

         • Maputo

          ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077, , Maputo

          • Lilongwe

           ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3, , Lilongwe

           Klausimai