Université libre de Bruxelles - ULB

Įvadas

Sveiki atvykę į Universiteto „Libre de Bruxelles“!

BRUELIJA, ŽMOGAUS ŠALTINIS

Europos širdyje, vos 1 val. Traukiniu iš Paryžiaus, 1 val. Iš Amsterdamo, 1 val. Iš Londono ir Kelno, Briuselis siūlo visus sostinės privalumus ir didelio ir gyvybingo miesto gyvenimo kokybę. Briuselyje gyvena visos pagrindinės Europos institucijos. Tai yra oficiali ES ir daugelio kitų politinių ir ekonominių sprendimų priėmimo įstaigų būstinė, kurioje yra vis daugiau įmonių, organizacijų ir tarptautinių ekspertų.

Ilgalaikė svetingumo ir mainų tradicija Europos ekologiškiausioje sostinėje reiškia, kad tiek lankytojai, tiek gyventojai gali mėgautis įvairiausiu pasaulio maisto ir muzikos deriniu, o kultūros vultūras gali rinktis iš daugybės muziejų ir šou. Įsikūręs miesto centre, „Université Libre de Bruxelles“ arba ULB taip pat siūlo daug kultūrinių, švenčių ir sporto renginių. Universitetų miesteliai ir aplinkinės teritorijos yra labai patrauklios, suteikiančios tik tinkamą studijų ir laisvalaikio derinį.

DAUGIAKULTŪRINĖ IR TARPTAUTINĖ

Kaip daugiakultūris universitetas, turintis trečdalį užsienio šalių studentų ir mokslininkų , tarptautiniai santykiai yra kasdienė universiteto „Libre de Bruxelles“ realybė, kaip ir pats Briuselio miestas, vienas iš labiausiai kosmopolitiškų miestų pasaulyje. Bendradarbiavimas su universitetais iš viso pasaulio buvo sustiprintas tiek švietimo, tiek mokslinių tyrimų srityje, daugiausia dėl įvairių Europos judumo programų. Be studentų mobilumo programų, Universitetas siūlo įvairias integruotas programas su užsienio partneriais , įskaitant bendrus magistro ir doktorantūros laipsnius. Keletas šių programų gavo prestižinę „ Erasmus Mundus“ akreditaciją.

Išsivysčiusi pozicija Europos ir pasaulio atžvilgiu lėmė keletą susitarimų, bendradarbiavimo ir specialių partnerysčių su kai kuriais didžiausiais pasaulio universitetais. Ilgametė patirtis tarptautinėje arenoje, Universitetas pradėjo UNICA, 45 pagrindinių Europos universitetų tinklą , apimantį daugiau nei milijoną studentų. Ji taip pat yra Tarptautinio viešųjų universitetų forumo (IFPU) steigėja.

Institucijos internacionalizaciją tvirtina:

  • Tarpvalstybinis bendradarbiavimas su Prancūzijos-Pas-de-Kalė (Lilio) regionu
  • Pageidaujamų partnerių politika kurti bendrą, ilgalaikę veiklą su maždaug dešimčia institucijų (ypač Oksfordas, Paryžius VI, Berklis, Monrealis, UBC Vankuveryje, Fudanas Šanchajuje)
  • Keletas specializuotų įstaigų ir centrų, tarp jų ir Europos Monumentų institutas (Jean Monnet mokslinių tyrimų centras), Solvay Briuselio ekonomikos ir vadybos mokykla, Visuomenės sveikatos mokykla, Kanados studijų centras, Čekijos studijos ir kt.
  • Transatlantinis dialogas ir atvėrimas besivystančioms šalims

Nepaisant ribotų išteklių, metams bėgant ULB sugebėjo išlaikyti savo kompetencijos lygį ir įvykdyti savo viešąją bei socialinę atsakomybę. Universitetas mano, kad jis gali padėti sukurti teisingesnį ir demokratiškesnį pasaulį prisidėdamas prie pasitikėjimo santykių, kritinės dimensijos ir nešališkumo, kurio reikalauja globalizuotas pasaulis.

PAGRINDINIAI TYRIMAI

Keturi moksliniai Nobelio apdovanojimai, vienas laukų medalis, trys prizai ir du Marie Curie apdovanojimai yra dar vienas įrodymas, kad Universitetas turi ilgametę tradiciją.
Université Libre de Bruxelles yra aktyvus mokslinių tyrimų erdvės narys ir dalyvauja beveik 130 projektų, finansuojamų iš 7-osios Europos bendrosios programos. Per pastaruosius kelerius metus ji gavo 7 Europos mokslinių tyrimų erdvės (EMTT) pradines dotacijas, skirtas finansuoti medicinos, ekonomikos, matematikos, sociologijos ar politologijos mokslinius tyrimus, taip pat 2 pažangias subsidijas dirbtinio intelekto ir fizikos srityse. Be to, Universiteto Europos studijų institutas yra pripažintas „ Jean Monnet Europos mokslinių tyrimų centru “, kurio darbas susijęs su Europos integracija.

AUKŠTOJO MOKYMO STANDARTAI

Université Libre de Bruxelles turi 13 fakultetų, mokyklų ir specializuotų institutų, apimančių visas disciplinas, glaudžiai derinant akademinį indėlį ir mokslinius tyrimus. Ji siūlo beveik 40 bakalauro programų ir 235 studijų programas . Ji taip pat bendradarbiauja su 20 doktorantūros mokyklų , kuriose vyksta beveik 1600 doktorantų. Kai kurios mūsų magistro programos orientuotos į transdisciplinarumą, o kitos - daugiau dėmesio skiria tarptautiniams santykiams per Europos magistro laipsnius arba daugiakalbystę. Mes taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su VUB (Vrije Universiteit Brussel - Briuselis, Flandrijos kalbų universitetas) jau keletą metų.

Humanizmas, individuali atsakomybė ...

„Université Libre de Bruxelles“ savo mokymą ir tyrimus grindžia laisvo tyrimo principu. Visose srityse tai lemia nepriklausomumą nuo teismo sprendimų ir atsisakymą pagrįsti žiniomis apie institucijas. “ (ULB statuto 1 straipsnis). Vienas iš ypatingų ULB mokymo bruožų yra pasiūlyti studentams asmeninę laisvę ir kartu suteikti jiems reikiamą paramą. Patys studentai turi pasinaudoti savo turimomis galimybėmis ir įvairiomis paramos formomis: universitetas yra atsakomybės mokykla.

... ir naujovės

Įspūdingiausios naujovės įdiegtos antrosios pakopos studijose. Šios programos, kai kurios iš jų yra mokomos vakare ir savaitgaliais, visų pirma yra skirtos suaugusiems , dirbantiems su naujais socialiniais ir ekonominiais poreikiais (euro rinkodara, įmonių valdymas ir kt.), Arba pažangiais tyrimais (estetika). meno filosofija, mokslo filosofija, bioinformatika ir kt.). Nauji ir naujoviški tokio pobūdžio kursai remiasi ilgalaike ULB tradicija ULB, tuo pat metu tobulindami ją naujomis kryptimis.

Dėmesys kalbinei ir kultūrinei įvairovei

Kaip prancūzų kalbų universitetas, dauguma Université Libre de Bruxelles kursų yra pristatomi prancūzų kalba. Tačiau vis daugiau magistro laipsnių yra iš dalies arba visiškai pristatomi anglų kalba. Universitetas siūlo daugybę prancūzų kalbų , prieš ir per mokslo metus, kad padėtų savo tarptautiniams studentams tobulinti kalbos įgūdžius.

PRIVALOMAS UNIVERSITETAS

Universitetas „Libre de Bruxelles“ yra pasiryžęs kiekvienam suteikti galimybę tęsti savo aukštojo mokslo studijas ir sukūrė įvairias studentų paramos iniciatyvas : pvz., Finansinę ir psichologinę pagalbą, konsultacijas, prancūzų kalbas ir tt Universitetas taip pat teikia akademinę mokslinę veiklą parama. Vienas iš svarbiausių pavyzdžių yra paramos programa, skirta nepakankamiems vidurinės mokyklos moksleiviams (Schola), kuri buvo apdovanota UNESCO Comenius premija .

Nuo pat įkūrimo 1834 m. Universitetas „Libre de Bruxelles“ aktyviai dalyvavo diskusijose dėl kritinio mąstymo ir laisvės . Tai apėmė aiškią priešiškumą diktatūroms ir kitiems nacionalistiniams piktnaudžiavimams, lygių galimybių skatinimą ir daugybę kitų socialinių klausimų. Įsteigus vieną iš pirmųjų NVO (CEMUBAC), Universitetas ir toliau aktyviai dalyvauja teikiant pagalbą vystymuisi ir tarptautiniam bendradarbiavimui.

Europos ir tarptautiniai, sveikinantys nepriklausomą, ryžtingą ir dinamišką universitetą „Libre de Bruxelles“ taip pat gali tikėtis didžiulio pasaulinio absolventų tinklo (JAE), geriausio universiteto ambasadoriaus. Remdamasis laisvo tyrimo principu, kuris postuluoja nepriklausomą motyvavimą ir visos dogmos atmetimą, Universitetas išlaikė savo originalias idėjas kaip laisvą instituciją, kuri tvirtai užsiima demokratinių ir žmogiškųjų vertybių gynimu.

Tyrimo ir dalyvavimo laisvė

Bruxelles universitetas savo mokymą ir mokslinius tyrimus grindžia laisvo tyrimo principu ir visada suteikė savo studentams galimybę aktyviai ir aktyviai dalyvauti Universiteto gyvenime ir vertinant mokymą, kurį jie gauna. Iš tiesų, laisvo tyrimo principas, pagrįstas savarankišku sprendimu ir valdžios institucijų nuomone, pagrįstas žiniomis, įtvirtintas Universiteto įstatuose.

Todėl ULB yra vienas iš nedaugelio Belgijos ar net Europos universitetų, kuriuose studentai yra atstovaujami visuose sprendimus priimančiuose organuose. Ta pačia dvasia, sisteminga mokytojų vertinimo procedūra veikia jau daugiau nei dvidešimt metų ir yra pagrįsta pačių mokinių pedagogų pedagoginių gebėjimų vertinimu.

Vietos

  • Avenue Franklin Roosevelt 50 1050 Bruxelles, 1050, Brussels

Klausimai