Populiarios veterinarijos programos

Veterinarijos mokslus pasirinkę studentai savo studijų metu susiduria su daugybę temų glaudžiai susijusių su gyvūnų sveikata. Būsimieji veterinarai paprastai išsamiai nagrinėja įvairiausių gyvunų negalavimų priežastis, gydymo, o taip pat ir prevencijos būdus, gilinasi į jų psichologijos ir elgsenos niuansus, analizuoja tinkamos mitybos subtilybes ir t.t. Veterinarijos studijomis besidomintys žmonės iš tiesų turi iš ko pasirinkti. Būtent šios specialybės programas jiems gali pasiūlyti viso pasaulio universitetai, kolegijos, medicinos mokyklos bei kitų tipų aukštojo mokslo įstaigos. Studentai taip pat gali stoti ir į įvairių akademinių pakopų studijas - jiems yra prieinamos bakalauro, magistro, doktorantūros studijos, o taip pat ir įvairūs veterinarijos kursai ar certifikato programos. Veterinarijos studijų programos gali būti sulyginamos su įprastos medicinos studijomis. Tačiau, be abejo, būsimieji veterinarai gilinasi į gyvūnų, ne žmonių, anatomiją ir pačių įvairiausių sutrikimų gydymą. Priklausomai nuo studentų norų ir karjeros tikslų, jie gali pasirinkti ir vieną iš kelių veterinarijos mokslo specialybių. Jie daugiausiai dėmesio, pavyzdžiui, gali skirti sveikos gyvūnų mitybos, veterinarijos chirurgijos, viešosios gyvūnų sveikatos, kritinės gyvūnų slaugos, gyvūnų anatomijos ar gyvūnų psichologijos ir elgsenos temų analizei. Daugybė aukštųjų mokyklų studentams taip pat gali pasiūlyti ir ne tik dienines, bet ir kur kas lankstesnes ištęstines, o taip pat ir internetines ar nuotolinio mokymo studijų programas. Tad jeigu susidomėjote būtent veterinarijos studijų programomis, kviečiame peržvelgti žemiau pateiktą populiarių šios specialybės studijų sąrašą. Čia taip pat rasite ir užklausos formą, kurią užpildę galėsite tiesiogiai susisiekti su jus labiausiai dominančiomis aukštosiomis mokyklomis. Tad nedelskite ir jau šiandien pradėkite ieškoti studijų programos, kuri jums padėtų pasiekti užsibrėžtų profesinių, akademinių, o taip pat galbūt ir asmeninių tikslų.

Naujai pridėtos veterinarijos studijų programos

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra veterinarijos mokslas?

1. Kas yra veterinarijos studijos?
Veterinarija - tai viena iš itin plataus medicinos mokslo sričių, kurią pasirinkę studentai itin išsamiai analizuoja įvairiausių gyvūnų anatomijos bei jų galimų ligų ir sužalojimų diagnozės, gydymo ir prevencijos temas. Būsimieji veterinarai išsamiai nagrinėja temas susijusias su naminiais ir laukiniais gyvūnais. Būtent veterinarijos studijas studentams gali pasiūlyti daugybė viso pasaulio universitetų, medicinos mokyklų, akademijų ir kitų tipų aukštųjų mokyklų. Be to, studentai dažnai gali pasirinkti ir tarp įvairių veterinarijos specialybių. Priklausomai nuo šalies, kurioje norėtumėte studijuoti veterinarijos specialybę, gali priklausyti ir stojimo į šias studijų programas reikalavimai. Kai kuriose šalyse jau mokyklą pabaigę studentai gali rinktis veterinarijos mokslų bakalauro programą ir įgyti jų pasirinktos konkrečios veterinarijos specialybės pirmosios akademinės pakopos studijų laipsnį. Tačiau neretai studentai dar prieš stodami į veterinarijos bakalaurą turi pabaigti ir paruošiamąją studijų programą, vadinamą Pre-Vet. Tačiau žmonėms norintiems tapti veterinarais ar veterinarijos chirurgais dažnai reikia sėkmingai pabaigti ir atitinkamą veterinarijos doktorantūros studijų programą. Be to, daugybė aukštųjų mokyklų taip pat gali pasiūlyti ir veterinarijos kursus, kurie gali praversti jau dirbantiems specialistams.

2. Kokių privalumų suteikia veterinarijos studijų laipsnis?
Veterinarijos laipsnis gali labai pasitarnauti tiems žmonėms, kurie itin myli gyvūnus ir nori prisidėti prie jų gyvenimo gerovės. Veterinarijos studijos gali būti sulyginamos su medicinos specialybe. Be abejo, būsimieji veterinarai nagrinėja gyvūnų, ne žmonių, anatomiją ir įvairiausių ligų bei sveikatos sutrikimų priežastis, tačiau šių studijų krūvis, o kartu ir studijuojamų dalykų temos dažnai būna labai panašios. Kartu su augančia veterinarų paklausa gerėja ir šios specialybės darbuotojų sąlygos. Jie gali džiaugtis daugeliu karjeros galimybių, o taip pat ir gerais atlyginiamais. Tačiau, be abejo, vienas pagrindinių veterinarijos specialybės privalumų, yra žinojimas, kad jūs palengvinate gyvūnų kasdienybę.

3. Kokie akademiniai dalykai yra įtraukiami į veterinarijos mokslų studijas?
Paprastai aukštojo mokslo įstaigos į savo veterinarijos studijų programas įtraukia disciplinas susijusias su gyvūnų psichologija, sveika mityba, anatomija, anesteziologija, o taip pat ir parazitologija. Bet studentai taip pat dažnai gali rinktis ir iš laisvai pasirenkamųjų dalykų ir gilintis į tokias temas kaip gyvulininkystė, genetika, infekcinės ligos ar gyvūnų viešoji sveikata. Veterinarijos studijų metu studentai gilinasį į pačių įvairiausių gyvūnų rūšių anatomiją, mokosi, kaip tinkamai jiems paskirti gydymą as vaistus, bei aiškinasi, kaip teisingai padėti gyvūnų chirurgams operacijų metu, ar bendrauti su sunkiai sergančių gyvūnų šeimininkais. Kai kurios veterinarijos studijos taip pat yra sudaromos ir iš ne tik tiksliųjų mokslų. Šias studijų programas pasirinkę studentai paprastai susiduria su gyvūnų ūkių etikos, veterinarijos gydyklų vadybos klausimais bei lavina savo komunikacijos ir kritinio mąstymo įgūdžius, kurie taip pat praverčia pradėjus dirbti su gyvūnais. Veterinarijos studijų pabaigoje studentams paprastai reikia atlikti profesinę praktiką, kuri jiems padeda įgyti darbo rinkoje taip reikalingos profesinės patirties. Priklausomai nuo jų norų ir karjeros tikslų jie gali praktikuotis gyvūnų ligoninėse, klinikose, laboratorijos, zoologijos soduose ar gyvulių ūkiuose. Nors viso pasaulio aukštosios mokyklos studentams gali pasiūlyti daugybę įvairiausių veterinarijos mokslo specialybių, jie dažniausiai renkasi gyvūnų gerovės, gyvūnų dantų apsaugos, anestezijos ir analgezijos, gyvūnų mitybos, veterinarinės epidemiologijos, gyvūnų reprodukcinės biologijos, gyvūnų chirurgijos, kritinės priežiūros ar gyvūnų psichologijos studijų temas.

4. Kokias karjeros galimybes gali suteikti pabaigtos veterinarijos studijos?
Dauguma veterinarijos laipsnį įgijusių specialistų paprastai siekia tapti veterinarijos gydytojais. Be to, priklausomai nuo studentų studijuotų akademinių dalykų, jie taip pat gali tapti ir labiau specializuotais veterinarais. Jie pavyzdžiui gali dirbti gyvūnų onkologijos, chirurgijos ar dermotologijos srityse. Be to, veterinarai taip pat gali pasirinkti ir dirbti tik su konkrečiais gyvūnais, pavyzdžiui, naminiais gyvūnais arba darbiniais gyvuliais. Tačiau nesvarbu, kokios konkrečios veterinarijos karjeros besiektumėte, tikrai atrasite jums tinkamiausią studijų programą. Būtent veterinarijos specialistų paklausa nuolat auga įvairiausiose pasaulio šalyse, tad būtent veterinarai yra mielai laukiami pačiose įvairiausiose su gyvūnais dirbančiose organizacijose ar jų sveikatos priežiūros įstaigose. Veterinarijos mokslų studijas pabaigę žmonės, pavyzdžiui, yra itin paklausūs veterinarijos klinikose, kuriose yra priimami naminiai gyvūnai, tokie kaip katės, šunys ar žiurkėnai. Jie taip at gali padėti tinkamai prižiūrėti gyvūnus zoologijos soduose ar gyvulių ūkiuose. Be to, vis populiarėjantis karjeros kelias, kurį pasirenka veterinarijos studijas pabaigę žmonės yra gyvūnų sveikos mitybos konsultantas. Būtent šie specialistai analizuoja pačių įvairiausių gyvūnų mitybos poreikius ir stengiasi jų šeimininkams suteikti reikiamos informacijos. Veterinarijos studijas pabaigę studentai dažnai taip pat pasirenka ir likti akademiniame pasaulyje ir renkasi mokslininko karjeros kelią. Pastarieji specialistai dažniausiai itin daug laiko praleidžia univeristetų ar veterinarijos gydyklų laboratorijose ir ieško būdų, kuriais galėtų labiau pagerinti gyvūnų kasdienybę. Veterinarijos mokslų studijas pabaigę specialistai taip pat turi ir dar vieną galimybę - tai šios specialybės dėstymas universitete ar vidurinėje mokykloje.

5. Kiek paprastai kainuoja veterinarijos mokslų studijos?
Veterinarijos studijų kaina gali labai stipriai skirtis. Ji paprastai priklauso nuo tokių veiksnių, kaip studentų pasirinkta konkreti veterinarijos specialybė, studijų trukmė, ir laipsnis, aukštoji mokykla, o taip pat ir šalis, kurioje studentas norėtų įgyti veterinarijos laipsnį. Tad dėl konkrečių studijų kainų, o taip pat ir galimų stipendijų ar kitų tipų finansinės paramos, studentams patartina tiesiogiai susiekti su juos dominančių universitetų priėmimo skyriais, kur jiems bus suteikta visa reikalinga informacija.

6. Kodėl verta rinktis internetines veterinarijos mokslų studijas? Internetinės veterinarijos studijos studentams taip pat gali suteikti daugybę privalumų. Būtent šio tipo akademinės studijų programos yra kuriamos tiems žmonėms, kurie dėl jau turimo darbo, šeimos ar kitų įsipareigojimų negali rinktis dieninių studijų programų, dėl kurių jiems reikėtų nuolat lankytis jų pasirinktame universitete. Be to, būtent internetinės studijos jums gali suteikti puikią galimybę pasirinkti iš daugybės geriausias veterinarijos specialybes siūlančių viso pasaulio universitetų ir neižvažiavus iš namų įgyti jų diplomą. Tačiau verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad būtent veterinarijos studijas dažnai sudaro gana daug praktinio darbo laboratorijose, o taip pat ir profesinės praktikos metu. Tad paprastai tik dalį veterinarijos studijų galima pabaigti internetu. Kitą vertus, veterinarijos specialybės, kurios nėra tokios techniškos, pavyzdžiui, gyvūnų viešoji sveikata ar jų maisto kokybė ir saugumas paprastai gali būti pabaigiamos ir vien tik nuotoliniu būdu.