Populiarios slaugos studijų programos

Slauga - tai itin įdomi, sparčiai kintanti ir besiplečianti medicinos sritis. Slaugos specialistai, kurie yra itin paklausūs įvairiausiose pasaulio šalyse, gali dirbti ne tik kartu su gydytojais ar chirurgais, bet ir individualiai. Įvairiausi pasaulio universitetai, medicinos kolegijos bei kitų tipų aukštosios mokyklos studentams gali pasiūlyti skirtingų tipų ir akademinių laipsnių slaugos studijas. Studentai gali rinktis bakalauro, magistro, doktorantūros studijas ar individualius slaugos kursus. Į slaugos studijų programas dažnai yra įtraukiamos ne tik teorinės paskaitos, bet ir gana daug praktinio darbo ligoninėse, klinikose ar slaugos namuose. Taip studentai turi itin geras galimybes įgyti realios ir darbe lengvai pritaikomos patirties. Studijų programos taip pat yra pritaikytos prie itin greitai augančios ir kintančios slaugos mokslų srities. Šias studijas pasirinkę studentai mokosi kaip diagnozuoti, gydyti, o taip pat iš išvengti įvairiausių negalavimų ir taip įgyja tvirtą žinių ir įgūdžių pagrindą, kuris yra reikalingas norint prisidėti prie visuomenės sveikatos gerinimo. Slaugos studijomis besidomintys studentai gali rinktis iš daugybės įvairiausių srities specializacijų. Vienos populiariausių iš jų yra akušerija, vaikų ar bendroji slauga, psichinės sveikatos slauga ar slaugos administracija. Studentai taip pat dažnai gali pasirinkti ir jiems tinkamiausią studijų tipą - tai gali būti dieninės ar ištęstinės slaugos studijos. Lankstesnių studijų ieškantiems studentams rekomenduotumėm pasidomėti internetinėmis ar nuotolinio mokymo slaugos studijomis. Savo studijų paieškas pradėkite nuo žemiau pateikto populiariausių ir geriausiai vertinamų slaugos studijų sąrašo. Jeigu jums kils klausimų apie kurias nors iš studijų programų galėsite užpildyti trumpą užklausos formą ir su jus dominančiu universitetu susisiekti tiesiogiai.

Naujai pridėtos slaugos programos

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra slaugos studijos?

Slaugos studentai studijų metu nagrinėja sveikatos priežiūros sistemų optimizavimą bei ligų prevencijos, diagnozės bei gydymo subtilybes. Šių studijų metu slaugos specialistai įgyja reikiamų žinių, kad vėliau galėtų padėti bendruomenėms, šeimoms bei individams ir taip prisidėtų prie visuomenės sveikatos gerinimo. Slaugos studijas viso pasaulio studentams gali pasiūlyti įvairiausi universitetai, medicinos kolegijos bei kitos aukštosios mokyklos, kurios orientuojasi į sveikatos mokslų studijas. Sėkmingai slaugos bakalauro studijas baigusiems specialistams paprastai yra suteikiamas tiksliųjų mokslų bakalauro studijų laipsnis (angl. Bachelor of Science - BSc). Be to, studentai vis dažniau pasirenka ir dvejus metus trunkančias slaugos asocijuoto laipsnio bei diplomo studijų programas. Slaugos magistro studijas baigę specialistai gali rinktis patys praktikuoti slauga, taip pat ruošti kitos slaugos specialistus ar tapti sveikatos priežiūros administratoriais. Slaugos doktorantūros studijos specialistus ruošia akademinei karjerai. Tokio tipo laipsnį įgiję specialistai dažnai renkasi atlikti mokslinius tyrimus laboratorijoje ar mokyti universitetuose. Tuo tarpu praktinį slaugos daktaro laipsnį (angl. Doctor of Nursing Practice - DNP) įgiję specialistai, gali praktikuoti slaugą ir dirbti ligoninėse, klinikose ar kitose medicinos institucijose. Įvairiausi pasaulio universitetai bei kitos aukštosios mokyklos studentams taip pat gali pasiūlyti ir įvairiausių specialybių sveikatos priežiūros kursus, kurie yra skirti tiems studentams, kurie siekia įgyti papildomų kvalifikacijų bei kreditų ir stoti į jų norimas akademinio laipsnio studijas, o taip pat ir jau dirbantiems specialistams, kurie nori paspartinti savo karjeros eigą ar pakreipti ją kiek kita linkme.

Kokie yra slaugos studijų privalumai?

Kadangi gerų slaugos specialistų paklausa visame pasaulyje yra iš tiesų aukšta, būtent šį išsilavinimą įgiję studentai dažnai paprastai nesunkiai randa juos dominantį darbą. Įvairūs tyrimai rodo, kad slaugos specialistai pagal specialybę įsidarbina itin greitai. Be to priklausomai nuo jų pasirinktos specialybės jie gali dirbti įvairiausiose sveikatos priežiūros srityse. Tačiau, šios profesijos privalumai nėra apribojami vien tik techniniais darbo rodikliais. Kadangi slaugos specialistai turi galimybes padėti žmonėms, jie paprastai jaučia moralinį pasitenkinimą savo darbu. Be to sveikatos priežiūros specialistai yra itin gerai vertinami ir visuomenėje.

Kokie studijų dalykai yra įtraukiami į slaugos studijas?

Slaugos studijas pasirinkę studentai dažnai mokosi tokius dalykus kaip psichologija, žmogaus anatomija, chemija, mikro-biologija, sveika mityba, fiziologija, o taip pat ir bendruosius socialinių mokslų bei žmogaus elgsenos kursus. Konkretūs studijų dalykai, be abejo, priklauso nuo studento pasirinktos slaugos studijų specializacijos. Tam kad studentai galėtų pradėti praktikuoti slaugą, jiems reikia įgyti gana daug profesinės praktikos bei gauti reikiamą licenciją, tačiau šios taisyklės gali skirtis, priklausomai nuo šalies, kurioje studentas nori mokytis ir dirbti. Vienos iš populiariausių slaugos srities specialybių tarp tarptautinių studentų yra akušerija, odontologinė slauga, vaikų slauga, pirmosios pagalbos priežiūra, privati slauga, viešosios sveikatos slauga, chirurgijos slauga bei slaugos vadyba ir administracija.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus slaugos laipsnį?

Slaugos specialistai gali dirbti įvairiausiose sveikatos priežiūros institucijose, pavyzdžiui ligoninėse, privačiose ar viešosiose medicinos klinikose, slaugos namuose, ambulatorinės sveikatos priežiūros centruose ar mokyklų medicinos punktuose. Be to jie gali įsidarbinti ir, pavyzdžiui, stovyklavietėse, benamių prieglaudose, turistų dažnai lankomose vietose ar sporto renginiuose. Priklausomai nuo slauga besidominčio studento interesų, jie gali rinktis iš daugybės įvairiausių slaugos specializacijų. Pavyzdžiui, slaugos specialistai gali atlikti medicininius tyrimus, taip pat dirbti sveikatos priežiūros administracijos srityje ar konsultuoti pacientus įvairiais klausimais. Be to jie gali ir vertinti pacientų medicininių testų duomenis ir su gydytojų priežiūra koordinuoti pacientų gydymo eigą. Kai kurie slaugos specialistai taip pat dirba ir mokslinių tyrimų srityje ir ieško būdų, kaip prisidėti prie visuomenės sveikatos gerinimo.

Kiek kainuoja slaugos studijos?

Skirtingų slaugos studijų programų kainos gali labai stipriai skirtis. Ji priklauso nuo tokių faktorių kaip studento studijoms pasirinkta šalis, universitetas, medicinos fakultetas, ar kito tipo aukštoji mokykla, taip pat studijų specialybę, jų trukmė bei tipas. Nors iš pirmo žvilgsnio slaugos studijų kaina iš tiesų gali išgąsdinti, tačiau prieš priimant tam tikrą sprendimą, studentams vertėtų pasidomėti stipendijomis ar kitų tipų finansine parama, kuria gali siūlyti juos dominantys universitetai, o taip pat ir tiek privatūs, tiek viešieji fondai. Be to kai kurios aukštosios mokyklos taiko nuolaidas internetinėms slaugos studijoms.

Kodėl verta rinktis internetines slaugos studijas?

Dėl vis tobulėjančių e-mokymo technologijų, šiandien šio tipo studijos savo kokybe nenusileidžia dieninėms tos pačios specialybės studijoms, todėl jas kasmet pasirenka vis daugiau viso pasaulio studentų. Daugybė studentų internetines studijų programas renkasi dėl jų suteikiamo lankstumo, o taip pat ir dėl galimybės rinktis iš daugybės viso pasaulio universitetų. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad kadangi į slaugos studijų programas dažnai yra įtraukiama gana daug praktinio darbo, vien tik internetu šio tipo studijas pabaigti galima itin retai. Tačiau daugybė universitetų bendradarbiauja su įvairiausiomis pasaulio ligoninėmis, slaugos namais bei klinikomis, tad vertėtų pasidomėti ar jus dominanti aukštoji mokykla siūlytų galimybę profesinę praktiką atlikti šalia jūsų esančioje sveikatos priežiūros institucijoje.