Populiarios odontologijos studijų programos

Odontologija - tai medicinos sritis, kuri orientuojasi į burnos ertmės negalavimų diagnozę, gydymą bei prevenciją. Odontologijos specialistai yra itin paklausūs visame pasaulyje, tad šios studijos gali atverti kelius itin įdomiai ir pelningai karjerai. Daugybė pasaulio universitetų, kolegijų bei kitų tipų aukštųjų mokyklų studentams gali pasiūlyti bakalauro, magistro bei doktorantūros laipsnio odontologijos studijas. Kai kurios aukštosios mokyklos studentams taip pat siūlo ir individualios ar kitų tipų odontologijos kursus. Į odontologijos studijų programas yra įtraukiamos ne tik teorinės paskaitos, bet ir gana daug praktinio darbo, kuris yra ypatingai svarbus sveikatos priežiūros studijas pasirinkusiems studentams, nes būtent praktinis darbas studentams padeda įgyti realios ir darbe pritaikomos patirties. Svarbu turėti omenyje, kad po odontologijos bakalauro studijų, specialistai dažnai renkasi tolimesnes studijas ir specializuojasi siauresnėje ir juos labiausiai dominančioje srityje. Studentai gali rinktis iš didelės odontologijos mokslo specializacijų įvairovės. Vienos populiariausių iš jų yra endodontija, burnos ertmės implantologija, vaikų odontologija, veterinarijos odontologija, dantų technologija bei chirurgija. Įvairiausios pasaulio aukštosios studentams gali pasiūlyti skirtingus odontologijos studijų bei kursų tipus. Priklausomai nuo studento norų ir poreikių jis ar ji gali pasirinkti dienines, ištęstines, vakarines, internetines ar nuotolinio mokymo studijas. Internetinės bei nuotolinio mokymo odontologijos studijų programos ypatingai tinka jau dirbantiems ar kitų įsipareigojimų turintiems studentams, nes šio tipo studijos paprastai yra kur kas lankstesnės. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad internetu studentai paprastai gali mokytis ir atsiskaityti tik teorinę studijų dalį. Savo studijų paieškas pradėkite peržvelgdami žemiau pateiktą populiariausių odontologijos studijų programų sąrašą. Jeigu jums kils klausimų apie kurias nors iš programų, galėsite užpildyti trumpą užklausos formą ir su jus dominančiu universitetu susisiekti tiesiogiai.

Naujai pridėtos odontologijos programos

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra odontologija?

Odontologija - tai medicinos šaka, kuri yra orientuota į burnos ertmės negalavimų prevenciją, diagnozę bei gydymą. Odontologijos specialistai gydo ne tik dantis, bet ir dantenų, žandikaulių bei kitus burnos ertmės sutrikimus. Bendroji stomatologinė sveikata yra priskiriama prie vienų svarbiausiųjų bendrosios sveikatos dalių, todėl būtent odontologijos studijas kasmet pasirenka vis daugiau viso pasaulio studentų. Įvairiausi pasaulio universitetai bei kitų tipų aukštosios mokyklos studentams gali pasiūlyti įvairiausių specialybių odontologijos studijų programas. Studentai, kurie siekia įgyti odontologijos laipsnį, paprastai pirmiausia reikia pabaigti asocijuoto laipsnio ar paruošiamąsias odontologijos studijas. Įstoję į magistro odontologijos studijas, studentai gali pasirinkti vieną iš daugybės odontologijos studijų specializacijų ir išsamiai nagrinėti juos labiausiai dominančią odontologijos sritį. Tam kad specialistai pradėtų praktikuoti odontologiją, jiems neretai reikia jau būti įgijus srities doktorantūros laipsnį. Tačiau šios taisyklės gali skirtis priklausomai nuo šalies, kurioje pasirinksite studijuoti. Priklausomai nuo jūsų pasirinktos odontologijos studijų specialybės galėsite tapti dantų higienos ar chirurgijos specialistais, taip pat dantisto asistentais ar dantų laboratorijos technikais. Daugybė universitetų studentams taip pat gali pasiūlyti ir įvairias sertifikato, diplomo ar asocijuoto laipsnio odontologijos studijas, kurios paprastai yra skirtos jau dirbantiems specialistams, kurie siekia įgyti papildomų kvalifikacijų, susipažinti su naujausiomis odontologijos tendencijomis ar praktikuoti naujus metodus.

Kokie yra odontologijos studijų privalumai?

Odontologijos laipsnis gali atverti duris itin įdomiai ir pelningai karjerai. Geri odontologijos specialistai yra itin paklausūs daugybėje pasaulio šalių, tad ši profesija yra viena iš prestižiškiausių bei geriausiai apmokamų specialybių. Nors odontologo darbas yra iš tiesų gerai apmokamas, anot daugybės dantistų geriausias atlygis jiems yra sveikos pacientų šypsenos ir pagerėjusi gyvenimo kokybė. Be to, odontologai pamini, kad savo darbo metu jie užmezga artimus ryšius ne tik su savo kolegų odontologų bei asistentų komanda, bet ir su pacientais.

Kokie dalykai yra įtraukiami į odontologijos studijas?

Odontologijos studijas pasirinkę studentai paprastai turi įgyti gana tvirtą bendrųjų medicininių žinių pagrindą, todėl studijų pradžioje jie dažnai turi studijuoti tokius dalykus kaip žmogaus anatomija, psichologija, bendroji biologija, chemija, mikrobiologija, biochemija, imuninė sistema ar patologija. Vėlesniuose odontologijos studijų kursuose, studentai gali rinktis tokius studijų kursus kaip endodontija, burnos ertmės ligų diagnozė bei burnos ertmės chirurgija. Odontologijos studentai taip pat dažnai turi pabaigti statistikos ar matematikos kursus, o taip pat ir susipažinti su komunikacijos su pacientais subtilybėmis. Į šias studijų programas dažnai yra įtraukiamos ne tik teorinės paskaitos, bet ir gana daug praktinio darbo universitetų laboratorijose, o taip pat ir ligoninėse, klinikose ar privačios stomatologijos centruose. Vienos iš populiariausių odontologijos srities specialybių, kurias dažniausiai renkasi viso pasaulio studentai yra burnos medicina, periodontologija, protezavimas, endodontija, burnos chirurgija, burnos ligų diagnozė, vaikų odontologija ar stomatologinė visuomenės sveikata, o taip pat ir estetinė ar veterinarijos odontologija.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus odontologijos laipsnį?

Odontologijos studijas pabaigę specialistai gali dirbti įvairiose srityse. Pavyzdžiui jie gali įsidarbinti privačios ar viešosios praktikos odontologijos kabinetuose, taip pat ligoninėse ar vaikų klinikose. Priklausomai nuo jų pasirinktos studijų specialybės jie taip pat gali tapti dantų chirurgais ir dirbti ligoninėse. Be to, odontologijos studentai gali dirbti ir mokslinių tyrimų industrijoje ar tęsti akademinę karjerą ir dirbti universitetuose. Ką tik studijas baigę odontologai savo karjerą dažniausiai pradeda kaip odontologo asistentai ir tik vėliau, įgiję pakankamai patirties, jie gali atidaryti savo privatų odontologo kabinetą. Odontologai gali diagnozuoti ir gydyti burnos ertmės negalavimus, atlikti dantų tiesinimo ar balinimo procedūras, bei išrašyti įvairius vaistų receptus. Be to, odontologai gali konsultuoti pacientus, supažindinti juos su burnos ertmės priežiūros principais bei dantims nekenkiančiais maisto produktais.

Kiek kainuoja odontologijos studijos?

Skirtingų odontologijos studijų kainos gali labai stipriai skirtis. Ji priklauso nuo šalies, kurioje yra studento pasirinktas universitetas ar kito tipo aukštoji mokykla, taip pat nuo konkrečios studijų specialybės, jų trukmės bei tipo. Nors odontologijos studijų kaina iš pirmo žvilgsnio gali iš tiesų išgąsdinti, tačiau prieš priimant tam tikrus sprendimus vertėtų pasidomėti stipendijomis ar kitų formų finansine parama, kurią gali pasiūlyti tiek viešieji, tiek privatūs fondai, o taip pat ir patys universitetai.

Kodėl verta rinktis internetines odontologijos studijas?

E-mokymo technologijos kasmet vis tobulėja, todėl internetines bei nuotolinio mokymo studijas kasmet gali pasiūlyti vis daugiau pasaulio universitetų bei kitų tipų aukštųjų mokyklų. Šio tipo studijas dažnai renkasi jau dirbantys ir papildomų kvalifikacijų norintys įgyti specialistai, ar toli nuo juos dominančio universiteto gyvenantys tačiau kraustytis dėl įvairių priežasčių nenorintys ar negalintys studentai. Internetinės odontologijos studijos paprastai būna pigesnės už dienines to pačio universiteto siūlomas studijas, o jų kokybė paprastai išlieka gana aukšta. Tačiau kadangi į odontologijos studijų programas paprastai yra įtraukiama gana daug profesinio praktinio darbo, visos odontologijos studijos vien tik internetu paprastai negali būti pabaigiamos.