Neurologijos mokslų daktaras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Neurologija užima ypatingą vietą mokslo sričių sistemoje dėl didelio funkcinio nervinio audinio specifiškumo, kuris beveik visuose stebimuose parametruose labai skiriasi nuo kitų audinių. Prie to prisideda didžiulis funkcinis neuronų populiacijos heterogeniškumas ir tai, kad viena iš išorinių pasaulio kardinalinių funkcinių apraiškų yra psichinės veiklos atspindys. Neurologija jungia įvairias disciplinas, kaip neuroanatomija, neurofiziologija, neurochemija, neurologija, neurochirurgija ir psichiatrija.

Studijų programa vykdoma bendradarbiaujant su Čekijos mokslų akademijos Eksperimentinės medicinos ir fiziologijos institutu.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimų egzaminai vyksta interviu apie doktorantūros temą. Baigiamajame darbe parodyta pareiškėjo techninių įgūdžių doktorantūros studijų programai ir gebėjimas dirbti su specializuota užsienio literatūra. Projektą vertina ekspertų komitetas.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:


Rekomenduojama literatūra, imties klausimai

Skaitymus rekomenduoja atskiros potencialios prižiūrėtojos ir jie yra pagrįsti potencialių disertacijų profesiniais klausimais ir pasirinkta disciplina. Visų pirma, monografijos ir gerbiami IF žurnalai. Siūlomą literatūrą ir išteklius galima peržiūrėti konkrečių priežiūros institucijų profiliuose.


Karjeros perspektyva

Neurologijos magistrantūros (doktorantūros) programa skirta nervų sistemos struktūrai, funkcijoms ir sutrikimams tirti. Neurologijos programa apima neuroanatomiją, neurofiziologiją, neurogenetiką, neuropatologiją ir neuropatofiziologiją, metodus, naudojamus šiose disciplinose, esmines neurologijos, neurochirurgijos ir psichiatrijos žinias bei tose disciplinose naudojamus diagnostikos metodus. Neurologijos studijų krypties absolventas turi pagrindines visų aukščiau paminėtų disciplinų žinias, geba savarankiškai atlikti mokslinį darbą ir gerai išmano savo disertacijos srities žinias. Neurologijos studijų krypties absolventas yra paminėtas kaip autorius / esantis pagrindinėse savo studijų srities informacinėse duomenų bazėse.

Paskutinį kartą atnaujinta Sau. 2019

Apie mokyklą

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as ... Skaityti daugiau

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as the primary hospital for citizens of Královské Vinohrady and Žižkov districts. Skaityti mažiau