Medicinos spinduliuotės fizikos magistras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Nuo pat rentgeno spindulių ir radioaktyvumo atradimo 1800-ųjų pabaigoje jonizuojančioji spinduliuotė buvo naudojama medicinoje diagnostikos ir gydymo tikslais. Šiandien pusė visų vėžiu sergančių žmonių pasaulyje yra gydomi radioterapija, o diagnostiniai metodai, pagrįsti tiek jonizuojančiąja, tiek nejonizuojančiąja radiacija, yra pagrindinis šiuolaikinės medicinos akmuo. Kaip medicinos fizikas jūs esate medicinos ekspertas tiek fizinių, tiek biologinių radiacijos aspektų srityje, taip pat esate atsakingas už saugų ir optimalų radiacijos naudojimą.

Mūsų magistrantūros programa suteikia jums gilių, tarpdisciplininių žinių, reikalingų šioms pareigoms vykdyti, taip pat moko jus būti nuolatinio klinikinės praktikos tobulinimo lyderiu. Tai taip pat paruošia karjerą pramonėje, Švedijos radiacinės saugos tarnyboje ir mokslinių tyrimų srityje. Įgiję švedų kalbos žinias ir įtraukę trumpą įvadinį kursą į savo programą, taip pat įgysite medicinos fiziko profesinį laipsnį.

Priežastys pasirinkti Stockholm University

Studijos mokslo pakraštyje, istorijos širdyje

Stokholme gyvena „Radiumhemmet“ - pirmoji onkologinė klinika Švedijoje, įkurta 1910 m. Švedijoje. Nuo 1938 m. „Radiumhemmet“ priklauso Karolinska universitetinei ligoninei Solnoje, kur yra ir Medicininės radiacijos fizikos skyrius. Čia buvo sukurta daugybė šiuolaikinių radioterapijos metodų, tokių kaip brachiterapija, intensyviosios moduliacijos radiacijos terapija (IMRT) ir stereotaktinė kūno radiacijos terapija (SBRT), kurie kiekvienais metais gydo ir gydo tūkstančius pacientų visame pasaulyje. Čia taip pat suteikiama medicinos spinduliuotės fizikos magistrantūros programa, kurią vykdo aktyvūs šios srities tyrėjai, glaudžiai bendradarbiaudami su klinikiniais ligoninės ekspertais.

Pirmos klasės vertimo lavinimas, turintis daug galimybių

Medicininė spinduliuotės fizika yra labai tarpdisciplininis mokslas, apimantis daugelį sričių, įskaitant fiziką, matematiką, chemiją, biologiją ir mediciną. Tai reiškia ypatingus iššūkius studijuojant medicininę radiacijos fiziką ir kelia aukštus reikalavimus švietimo kokybei. Tai taip pat pabrėžia bendradarbiavimo su kitų sričių ekspertais svarbą. Kadangi magistrantūros programą vykdo medicininės radiacijos fizikos tyrimų skyrius, visi dėstytojai yra labai investuoti ir skirti švietimui. Visi dėstytojai taip pat yra aktyvūs šios srities tyrinėtojai, vykdantys projektus su nacionaliniais ir tarptautiniais bendradarbiais iš kelių sričių.

Kadangi esate magistrantūros programos studentas, gausite aukščiausios kokybės išsilavinimą ir artimai bendrausite su naujausiais tyrimais. Be to, jūs gausite gilų klinikinės tikrovės supratimą iš daugelio ligoninės dėstytojų, kur atliksite ir klinikinę praktiką, įtrauktą į programą. Atsižvelgiant į jūsų pomėgius ir karjeros rūšį, kurią norėtumėte tęsti baigę studijas (pvz., Klinikinę, akademinę ir kt.), 30 kreditų laipsnio projektas gali būti atliekamas ligoninėje, pas vieną iš skyriaus tyrėjų ar bendradarbiavimas su pramone.

126159_photo-1562415072-ee88155b809a.jpgValentinas Mytčiukas / Unsplash

Programos struktūra

Medicinos radiacijos fizikos magistrantūros programa prilygsta pastaruosius dvejus metus trukusiam profesiniam išsilavinimui, norint tapti medicinos fiziku, visi kursai yra privalomi. Pirmaisiais metais studijuosite radiobiologiją ir radiacinę apsaugą, taip pat apimsite medicininės fizikos diagnostines specialybes, įskaitant klinikinę praktiką visuose ligoninės diagnostikos skyriuose.

Antrieji metai yra skirti radiacijos terapijai (įskaitant penkias klinikinės praktikos savaites) ir laipsnio projektui, kuris yra 30 kreditų. Projekto tema nebūtinai turi būti susijusi su klinikiniais ryšiais. Daugelis mūsų absolventų tęsia darbą pramonėje, Švedijos radiacinės saugos tarnyboje ir (arba) daro mokslininkų karjerą.

Švedijos kreditų sistema yra suderinama su Europos standartu ECTS. 30 ECTS yra lygus dieninių studijų semestrui.

Pirmi metai

 • Vaizdo ir sistemos analizė FK7064 9 kreditai
 • Pagrindinė radiobiologijos FK7065 9 kreditai
 • Apsauga nuo radiacijos ir aplinkos radiologija FK8030 7,5 kreditai
 • Diagnostinės radiologijos FK8031 fizika 10,5 kreditai (pradžia)
 • Diagnostinės radiologijos FK8031 fizika 10,5 kreditai (tęsinys)
 • Magnetinio rezonanso tomografija FK8032 10 kreditų
 • Branduolinės medicinos fizika FK8037 11 kreditų
 • Profesinis medicinos fiziko vaidmuo FK8038 3 kreditai

Antri metai

 • Spindulinės terapijos fizika ir biologija FK8035 22,5 kreditai
 • Klinikinė spindulinės terapijos fizika ir biologija FK8036 7,5 kreditai
 • Laipsnis Projektas FK9006 30 kreditų

Nesenių laipsnių projektų pavyzdžiai

 1. Klinikinis optimizuoto PET rekonstravimo algoritmo optimizavimas. (2018 m.)
 2. Antrojo vėžio rizika dėl krūties vėžio protonų terapijos - fiziologinio ir radiobiologinio neapibrėžtumo įtaka. (2018 m.)
 3. Ray Cast / Dose superpozicijos algoritmas protonų tinklelio terapijai. (2017 m.)

Karjeros galimybės

Turėdami Stockholm University medicinos magistrantūros laipsnį medicininės radiacijos fizikos srityje, galėsite rasti darbo keliose srityse, įskaitant apsaugą nuo radiacijos ir pramonę, gaminančią aparatinę ir programinę įrangą, reikalingą jonizuojančiosios spinduliuotės medicininėms reikmėms. Taip pat galėsite tęsti tyrimų karjerą (tiek Švedijoje, tiek užsienyje).

Įgiję švedų kalbos žinių ir į savo mokymo programą įtraukę pagrindinį kursą „Anatomijos, fiziologijos ir onkologijos įvadas“, galėsite įgyti ir medicinos fiziko profesinį laipsnį. Tai leidžia kreiptis dėl pažymėjimo, kad galėtumėte dirbti medicinos fiziku klinikoje. Pažymėjimą išduoda Nacionalinė sveikatos ir gerovės taryba.

Kodėl Stockholm University ?

Mokymasis į Stockholm University daro įtaką

Stockholm University yra vienas iš 100 aukščiausių universitetų pasaulyje ir didžiausia Švedijos aukštojo mokslo įstaiga, turinti aukščiausio lygio išsilavinimą ir puikius mokslinius tyrimus įvairiose srityse.

Mūsų universitetas įsikūręs Karaliaus nacionaliniame miesto parke, vos kelios minutės nuo Stokholmo centro. Stokholmas neseniai buvo vertinamas kaip saugiausias kapitalas Europoje ir garsėja daugybe ekologiškų ir švarių vietovių. Stokholmas vadovauja tokiose srityse kaip socialinė gerovė, lygybė, IT, tvarumas ir inovacijos. Žinoma, kad ji yra atvira visuomenė, Švedija taip pat užima antrą vietą pasaulyje socialinės pažangos indekse.

Tinkamumo reikalavimai

Bakalauro laipsnis, įskaitant ne mažiau kaip 90 kreditų fizikoje, taip pat žinias, atitinkančias:

 • Spinduliuotės šaltiniai, naudojami medicinoje, 7,5 AG (FK5028)
 • Jonizuojančiosios spinduliuotės sąveika su medžiaga, 9 AG (FK5029)
 • Spinduliavimo detektoriai ir matavimo metodai, 7,5 AG (FK4016)
 • Radiacijos dozimetrija, 7,5 AG (FK4014)
 • Pagrindinės žinios apie anatomiją, fiziologiją ir onkologiją

Žinios, lygiavertės Švedijos vidurinės mokyklos anglų kalbos kursui B / Englis.

Prašymai ir studijų mokesčiai reikalingi, jei esate ES / EEE pilietis arba turite ilgalaikio / nuolatinio gyvenimo statusą Švedijoje (arba laikiną rezidenciją dėl kitų priežasčių nei studijos).

Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-clas ... Skaityti daugiau

The Faculty of Science at Stockholm University is the largest science faculty in Sweden and is among the top hundred science faculties in the world on the Shanghai ranking. The Faculty offers top-class education in a number of programs and courses, at the Master's level more than 30 study programs are given in English. Skaityti mažiau