Medicinos istorijos daktaras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Medicinos istorijos doktorantūros programa yra tarpdisciplininiai tyrimai, susiję su medicinos mokslo istorija; konkrečių medicinos sričių ir jų žymių atstovų istorija; medicininės minties vystymas; sveikatos priežiūros profesinio mokymo istorija; visuomenės sveikatos priežiūros ir sveikatos priežiūros įstaigų istorija; ligų transformacijos ir pasireiškimo bei jų gydymo istorija.

Programa yra suprojektuota taip, kad ją galėtų studijuoti absolventai, turintys biomedicinos ar gamtos mokslų ar net humanitarinių mokslų pagrindą. Bet kuriuo atveju reikia žinoti istorinio mokslo metodologiją ir gebėjimą dirbti su pirminiais šaltiniais (archyvais, literatūra, ikonografija ir kt.), Atsižvelgiant į studento pradinį foną.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įleidimo procedūrą turi atlikti kiekvienas pareiškėjas. Egzaminas egzaminą vyksta interviu prieš valdybą ir tikrina kandidato gebėjimą dirbti mokslo srityje. Valdyba vertina:

 1. Projekto projektas raštu - 10 standartinių puslapių. Projektas visų pirma turėtų apimti:
  • pagrindinių planuojamų mokslinių tyrimų sričių santrauka (priskiriama paleopatologijai arba medicinos istorijai);
  • trumpas mokslinių tyrimų koncepcijos pagrindas;
  • trumpas literatūros apie temą tyrimas;
  • numatomi mokslinių tyrimų koncepcijos ištekliai;
  • studijų grafiko projektas (ty kai konkrečiais metais studentas įvykdys nustatytus studijų įsipareigojimus).Maksimalus rezultatas visam elementui - 20 taškų.
 2. Ankstesnė leidybos veikla medicinos istorijos srityje. RIV pripažintų objektų leidybos rezultatus galima gauti iki 10 taškų.
 3. Temos santykis su numatytu vadovo vadovu ir jo mokslinių tyrimų projektais - turi būti aišku siūlomos temos suderinamumas su vadovo vadovo tyrimų kryptimis. Maksimalus rezultatas visam elementui - 10 taškų.
 4. Pareiškėjas pristatė projektą:
  • žodinis projekto pristatymas;
  • atsakas į valdybos narių klausimus.Maksimalus rezultatas visam elementui - 10 taškų.


Didžiausias pasiekiamas rezultatas: 50 taškų. Norint dalyvauti studijose, pareiškėjas turi gauti ne mažiau kaip 25 balus.


Kiekvienas egzaminų komisijos narys gaus pareiškėją pagal aukščiau nurodytą raktą. Iš konkrečių valdybos narių gautų balų bus apskaičiuotos aritmetinės priemonės. Tai bus suapvalinta iki viso skaičiaus - dešimtainėms reikšmėms nuo 0,0 iki 0,49 žemyn iki artimiausio sveikojo skaičiaus, nuo 0,50 iki 0,99 iki aukštiausio skaičiaus. Pareiškėjų statusas bus nustatytas pagal gautą taškų skaičių.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:


Karjeros perspektyva

Šios disciplinos absolventai turi sugebėti dirbti su moksline literatūra užsienio kalbomis, savarankiškai parengti ir įgyvendinti mokslinių tyrimų projektus ir juos parengti, atsižvelgdami į jų tarpdisciplininį pobūdį. Be to, jie turi sugebėti spręsti problemas, susijusias su paleopatologija, paleomikrobologija, lytimi ir socialine istorija, medicinos ir sveikatos priežiūros istorija, lotyniškos rašytinės medicinos literatūros ir medicinos fakulteto Prahoje kūrimu, kūrimu, \ t ir tt

Paskutinį kartą atnaujinta Sau. 2019

Apie mokyklą

Charles University in Prague, First Faculty of Medicine: Academic Research is all about to change

Charles University in Prague, First Faculty of Medicine: Academic Research is all about to change Skaityti mažiau