Magistro studijų programa Pažangiosios praktikos slaugos srityje

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Klinikinio slaugos mokslo pažangiosios praktikos slaugos magistro laipsnio programa siūlo pažangias klinikines kompetencijas praktikos slaugytojams. Baigę studijas galėsite praktikuotis platesnėse atsakomybės srityse, pradedant savarankišku darbu atliekant klinikinius vaidmenis, baigiant įrodymais pagrįstų sveikatos priežiūros paslaugų kūrimu. Baigę tyrimus gausite sveikatos mokslų magistrą.

Klinikinio slaugos mokslo pažangiosios praktikos slaugos magistro laipsnio programa siūlo pažangias klinikines kompetencijas praktikos slaugytojams. Baigę šią programą galėsite užsiimti platesnėmis atsakomybės sritimis, dirbti savarankiškai, atlikdami pažangias klinikines užduotis, teikti tiesiogines sveikatos priežiūros paslaugas asmenims, šeimoms ir bendruomenėms, daryti įtaką klinikinės sveikatos priežiūros rezultatams, taip pat prisidėti prie įrodymų kūrimo - pagrįstas sveikatos priežiūros paslaugas. Baigę studijas gausite sveikatos mokslų magistro laipsnį.

141090_pexels-photo-3985299.jpeg

Programos aprašymas

Ši dvejų metų programa, apimanti 120 ECTS, atitinka Tarptautinės slaugytojų tarybos rekomendacijas dėl pažangiosios praktinės slaugos. Bendras mokymosi rezultatas yra tai, kad studentai įgyja aukštesnes klinikines kompetencijas, įskaitant klinikinių sprendimų priėmimo įgūdžius dirbti pažangiosios praktikos slaugytojais ir įgūdžius rūpintis ūmių sveikatos problemų turinčiais žmonėmis ir (arba) pacientais, turinčiais sudėtingų ir ilgalaikių sveikatos sutrikimų.

Senėjanti visuomenė ir didėjantis žmonių, sergančių ilgalaikėmis ir daugybinėmis ligomis, skaičius yra vis didesnis iššūkis. Reikalingi naujo tipo įgūdžiai ir paslaugos, reikalingos asmeniui orientuotai priežiūrai, reabilitacijai ir prevencijai, taip pat paslaugų koordinavimui ir neformaliam šeimos priežiūrai. Slaugytojos vis labiau bus atsakingos už pacientų, sergančių ūmiomis ir ilgalaikėmis ligomis, būklės stebėseną ir prisiims pagrindinę atsakomybę, taip pat teiks palaikymo ir (arba) konsultavimo paslaugas kitiems sveikatos priežiūros specialistams, pabrėždami profesinį bendradarbiavimą. Be to, sutrumpinus viešnagę ligoninėje ir taikant pažangesnius gydymo metodus, padidės nuodugnios slaugos patirties poreikis pirminės ir specializuotos sveikatos priežiūros srityje.

Tarptautinė slaugytojų taryba (ICN; 2004) pažangiosios praktikos slaugytoją apibrėžia: „Registruota slaugytoja, įgijusi ekspertų žinių bazę, sudėtingus sprendimų priėmimo įgūdžius ir klinikines kompetencijas išplėstai praktikai, kurios savybes formuoja kontekstą ir (arba) šalį, kurioje jis / ji gali naudotis. “

Pagal Šiaurės šalių APN modelį pagrindinės kompetencijos yra tiesioginė klinikinė priežiūra, etinių sprendimų priėmimas, instruktavimas ir konsultavimas (sveikatos pedagoginiai metodai), bendradarbiavimas, konsultacijos, atvejų valdymas, tyrimai ir plėtra bei lyderystė (klinikinė, sistemos ir sveikatos politika). ). Pasirengimas pažangiam, sistemingam ir klinikiniam įvertinimui bei klinikinių sprendimų priėmimui yra pagrindinė pagrindinė kompetencija. Registruota slaugytoja, turinti APN magistro laipsnį, gali dirbti savarankiškai, sistemingai įvertinti pacientų priežiūros poreikį, gydyti ir stebėti tam tikras dažnai pasitaikančias sveikatos problemas ir ligas. Be to, jis yra atsakingas už sveikatos skatinimą ir įrodymais pagrįstos slaugos plėtojimą, kartu vykdydamas daugiadalykį bendradarbiavimą.

Tyrimų duomenimis, pažangios praktikos slaugytojai prisideda prie aukštos kokybės priežiūros ir ypač pagerina pacientų pasitenkinimą ir pacientų saugumą.

Auditorija

Į programą priimami studentai yra patyrę slaugytojai (įskaitant rajono slaugytojus ir akušeres iš Šiaurės šalių), gerai išmanantys savo sritį. Norėdami būti priimami į programą, studentai turi turėti slaugos bakalauro laipsnį (Šiaurės šalys, ES šalys) arba jam prilygintą kvalifikaciją (už ES ribų) ir turėti bent trejų metų atitinkamą slaugytojo darbo patirtį.

Į programą priimami studentai yra patyrę slaugytojai (įskaitant rajono slaugytojus ir akušeres iš Šiaurės šalių), gerai išmanantys savo sritį. Norėdami būti priimami į programą, studentai turi turėti slaugos bakalauro laipsnį (Šiaurės šalys, ES šalys) arba jam prilygintą kvalifikaciją (už ES ribų) ir turėti bent trejų metų atitinkamą slaugytojo darbo patirtį. Kreiptis taip pat gali Šiaurės šalių rajono slaugytojos ir akušerės (licencijuotos registruotos slaugytojos).

Programos struktūra

Studijų programa skirta toliau tobulinti slaugytojų kompetencijas, susijusias su asmeniu orientuotoje, įrodymais pagrįstoje ir veiksmingoje klinikinėje slaugoje. Tai apima tiek teorinius, tiek klinikinius tyrimus. Klinikinių įgūdžių mokymas bus organizuojamas bendradarbiaujant su regioninėmis sveikatos priežiūros organizacijomis.

Studentai kartu su studijų programos koordinatoriumi sukuria individualų studijų planą, įskaitant:

  • Rūpestingumas, pažangios studijos
  • Tyrimo metodai
  • Aukštosios praktikos slaugos kursai (farmakologija, patofiziologija, fizinės sveikatos vertinimas, klinikinė praktika)
  • Neprivalomi tyrimai
  • Magistro darbas ir seminarai

141091_pexels-photo-3884110.jpeg

Priėmimo sąlygos

Į programą priimami studentai yra patyrę slaugytojai (įskaitant rajono slaugytojus ir vidutinio lygio Šiaurės šalių vaizdus), gerai išmanantys savo sritį.

Akademiniai reikalavimai

Baigtas slaugos bakalauro laipsnis (Šiaurės ir ES šalys) arba lygiavertis (pareiškėjai iš ne ES) ir trejų metų atitinkama slaugytojo darbo patirtis. Kreipimosi reikalavimus taip pat atitinka rajono slaugytojos ir akušerės iš Šiaurės šalių (licencijuotos registruotos slaugytojos).

Anglų reikalavimai

Geros anglų kalbos žinios. Pareiškėjai turi atitikti Åbo Akademi University nustatytus anglų kalbos reikalavimus.

Kiti reikalavimai

Studentai atrenkami remiantis paraiškos dokumentais (įskaitant CV ir motyvacinį laišką). Studentai į programą atrenkami iš tų kandidatų, kurie atitinka oficialius priėmimo kriterijus. Atrankos procese atsižvelgiama į šiuos atrankos kriterijus:

  • Pareiškėjo akademinė kokybė ir viso pareiškėjo studijų rezultatų sėkmė ir tinkamumas baigus bakalauro ir kitose studijose, pirmiausia vertinant pagal pateikto laipsnio pažymėjimą ir įrašą.
  • Motyvacinis laiškas, kuriame pabrėžiamas noras mokytis šioje programoje.
  • Atitinkama darbo patirtis ir kiti nuopelnai bei kvalifikacija, užfiksuoti CV ir patvirtinti pažymėjimais.

Finansavimas

Åbo Akademi University yra stipendijų programa mokesčius mokantiems studentams.

Yra dvi stipendijų kategorijos:

  • Studijų mokesčio stipendija, padengianti 100% studijų kainos, skiriama 2 metams (su sąlyga, kad bus antri metai)
  • Studijų mokesčio stipendija, padengianti 50% studijų kainos, skiriama 2 metams (su sąlyga, kad bus antri metai)
Paskutinį kartą atnaujinta Rgs. 2020

Apie mokyklą

The task of Åbo Akademi University is to provide an open university environment for quality research and studies with a Nordic and international anchorage. Åbo Akademi University is particularly taske ... Skaityti daugiau

The task of Åbo Akademi University is to provide an open university environment for quality research and studies with a Nordic and international anchorage. Åbo Akademi University is particularly tasked with educating Swedish- speaking experts to satisfy the future needs in Finland. Skaityti mažiau