Populiariausios medicinos doktorantūros studijos

Medicinos doktorantūros laipsnis (angl. Doctor of Medicine, trump. MD) yra aukščiausias akademinis laipsnis, kurį gydytojams ir chirurgams siūlo įvairiausios pasaulio aukštosios. Priklausomai nuo šalies, kurioje specialistai nori įgyti medicinos doktorantūros laipsnį, aukštosios mokyklos gali siūlyti kelių tipų šios srities studijas. Pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų ar Kanados universitetai studentams siūlo profesines medicinos doktorantūros studijas, tačiau Jungtinėje Karalystėje ar Vokietijoje studentai paprastai įgyja moksliniu tyrimu paremtą medicinos doktorantūros laipsnį. Medicinos doktorantūros studentai turi itin geras galimybes įgyti ypatingai tvirtą žinių ir įgūdžių pagrindą, kuris yra būtinas studentui norint pradėti darbą medicinos srityje. Į šio tipo studijų programas paprastai yra įtraukiamos teorinės paskaitos, tačiau didesnę studijų dalį užima reali praktika ligoninėse, klinikose, medicinos centruose ar slaugos namuose. Medicinos doktorantūra besidomintys studentai gali rinktis vieną iš daugybės medicinos specializacijų. Įvairiausi pasaulio universitetai studentams gali pasiūlyti bendrosios medicinos praktikos, chirurgijos, fizioterapijos, ginekologijos, kardiologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų medicinos specialybių studijas. Tad daugybė populiariausių ir geriausiai pasaulyje vertinamų universitetų bei kitų tipų aukštųjų mokyklų studentams siūlo įvairiausias medicinos doktorantūros studijų programas. Jums tinkamiausių studijų paieškas pradėkite peržvelgdami žemiau pateiktą medicinos doktorantūros studijų sąrašą. Galbūt būtent čia atrasite studijas, kurios jums padės pasiekti užsibrėžtų akademinių, profesinių bei asmeninių tikslų.

Naujai pridėtos medicinos studijos

American College of Acupuncture & Oriental Medicine

Akupunktūros meistras

Gruodis 7, 2018
Akupunktūros daktaro tikslas

Caucasus International University

Medicinos daktaras (MD)

Lapkritis 18, 2018
Medicinos išsilavinimas yra svarbi sėkmingos medicinos praktikos prielaida. Šalyje vykstančios reformos, internacionalizacija ir integruoto mokymosi reikalavimai kyla dėl būtinybės medicinos išsilavinimą atitikti tarptautinius standartus.

IGEC

Studijuokite farmacijos bakalauro ir farmacijos bakalauro studijas įvairiuose Jordanijos universitetuose

Rugsėjis 23, 2018
Artimųjų Rytų universiteto medicinos fakultetas yra jaunas fakultetas. Jo pagrindinis tikslas yra teikti medicininį išsilavinimą, ikimokyklinę ir baigimo baigtį bei tęstinį medicinos išsilavinimą. Šio švietimo dėka siekiama ugdyti mokinius, kurie sugeba išspręsti problemas, su kuriomis jie gali susidurti, kurie tiki, kad medicinos išsilavinimas yra visą gyvenimą… [+] trunkantis mokymasis ir yra skirtas tarnauti žmonijai, pagarbiai savo pacientams, dėmesingas ir atskaitingas, ir kas yra aukštas kalibras. [-]

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra medicinos doktorantūros (MD) studijos?

Kas yra medicinos doktorantūros (MD) studijos?

Medicinos doktorantūros laipsnis yra reikalingas tiems studentams, kurie siekia tapti chirurgais ar įvairiausių sričių daktarais. Medicinos doktorantūros programos yra itin paklausios visame pasaulyje, tad jų kokybė paprastai būna itin aukšta. Įvairiausi pasaulio universitetai studentams gali pasiūlyti didelę medicinos studijų įvairovę, į kurių studijų programas yra įtraukiamos teorinės paskaitos bei itin daug profesinio praktinio darbo. Priklausomai nuo šalies, kurioje studentas nori studijuoti medicinos doktorantūrą, jie ar ji gali įgyti skirtingą studijų laipsnį. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose medicinos doktorantūros studijas pabaigusiems specialistams yra suteikiamas medicinos daktaro laipsnis, kuris angliškai yra trumpinamas MD (angl. Doctor of Medicine). Tačiau, pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės universitetai universitetai šias studijas pabaigusiems studentams suteikia medicinos mokslinio tyrimo daktaro laipsnį. JAV ar Kanados universitetai iš į medicinos doktorantūros studijas norinčių stoti studentų dažnai reikalauja ir jau pabaigto antrosios pakopos medicininio išsilavinimo ar parengiamųjų medicinos studijų (angl. pre-med). Į šias, pre-med, studijas įstoję studentai iš arti susipažįsta su įvairiomis juos dominančiomis studijomis bei gali įgyti ir realios medicininės praktikos.

Kokie yra medicinos doktorantūros laipsnio privalumai?

Medicinos doktorantūros laipsnis specialistams gali suteikti daugybę akademinių, profesinių bei asmeninio gyvenimo privalumų. Priklausomai nuo studento pasirinktos medicinos studijų specialybės bei šalies, kurioje jis ar ji pasirenka dirbti, medicinos specialistų alga gali, palyginus, gali būti kur kas didesnė už vidutinį atlyginimą. Kadangi geri daktarai yra itin paklausūs visame pasaulyje, jie gali džiaugtis itin stabilia karjera. Be to,kadangi medicinos profesija yra viena iš gerbiamiausių profesijų pasaulyje, šis statusas daugumai gali suteikti pilnavertiškumo jausmą. tačiau verta atkreipti dėmesį ir į streso lygį, kuris dirbant ligoninėje gali iš tiesų tapti problematišku.

Kokie dalykai yra įtraukiami į medicinos doktorantūros studijų programas?

Medicinos doktorantūros studijas pasirinkę studentai paprastai itin išsamiai nagrinėja žmogaus anatomiją bei fiziologiją. Jie taip pat susipažįsta su pacientų gydymo etika bei teisinėmis subtilybėmis bei įgyja lydersytės bei bendravimo su pacientais įgūdžių. Priklausomai nuo studento pasirinktos specializacijos, jie turi pabaigti medicinos rezidentūrą, kuri paprastai trunka mažiausiai trejus metus. Medicinos rezidentai paprastai dirba ligoninėse, klinikose, slaugos namuose bei kitose sveikatos priežiūros institucijose. Jiems paprastai yra patikimos tokios užduotys kaip medicininių tyrimų atlikimas, pacientų medicininės istorijos administravimas bei laboratorinių duomenų administravimas. Medicina besidomintys studentai gali rinktis vieną iš daugybės medicinos specializacijų. Vienos iš populiariausių iš jų šiuo metu yra bendroji medicinos praktika, fizioterapija, odontologija, neurologija, psichiatrija, onkologija, pediatrija, ginekologija ir akušerija, neurologija bei gerontologija.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus medicinos doktorantūros laipsnį?

Medicinos doktorantūros išsilavinimą įgiję specialistai gali savarankiškai gydyti žmones bei išrašyti vaistų receptus. Jie taip pat gali užsiimti ligų prevencija bei diagnoze ar atlikti mokslinius medicininius tyrimus. Tad medicinos doktorantūros laipsnį įgijusiems specialistams atsiveria daugybė įvairiausių darbo galimybių. Savo karjerą jie gali pradėti ligoninėse, medicinos centruose, klinikose ar slaugos namuose. Be to, daktarai gali pradėti ir privačios medicinos praktikos verslą.

Kiek kainuoja medicinos doktorantūros studijos?

Skirtingos medicinos doktorantūros studijų kainos gali labai stipriai skirtis. Jos priklauso nuo šalies, kurioje yra studento pasirinktas universitetas ar kito tipo aukštoji mokykla, taip pat nuo konkrečios studijų specialybės, jų trukmės bei tipo. Investicijos reikalingos norint įgyti medicinos doktorantūros studijų laipsnį yra iš tiesų didelės, tačiau kai kuriais atvejais studentai gali gauti įvairių formų finansinės paramos tiek iš pačių universitetų bei privačių ar viešųjų fondų. Studentams gali būti siūlomos stipendijos, paskolos ar kitų formų finansinė parama, kuri gali būti skirta ne tik padengti studijų kainai, bet ir pragyvenimui reikalingoms išlaidoms. Be to, daugybė universitetų medicinos studentams gali pasiūlyti ir darbo galimybes, kas jiems turėtų padėti padengti studijoms reikalingas išlaidas.

Kodėl verta rinktis internetines medicinos doktorantūros studijas?

Internetinės medicinos doktorantūros studijos yra ganėtinai lanksčios, todėl šio tipo studijas pasirinkusiems studentams yra gana lengva šias studijas suderinti su darbo grafiku ar kitais įsipareigojimais. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad vien tik internetu medicinos doktorantūros laipsnio įgyti yra beveik neįmanoma, nes į šio tipo studijų programas yra įtraukiama daug profesinio praktinio darbo. Todėl dauguma universitetų studentams siūlo tik teorinius internetinius medicinos kursus.

Koks skirtumas tarp medicinos ir sveikatos mokslų doktorantūros studijų?

Medicinos doktorantūros laipsnis yra dažnai painiojamas su sveikatos priežiūros doktorantūros studijomis. Medicinos doktorantūrą įgiję specialistai gali pradėti, pavyzdžiui, chirurgo ar šeimos daktaro karjerą. Tuo tarpu sveikatos priežiūros doktorantūros studijos yra pagrįstos moksliniu tyrimu, tad šių studijų pabaigoje studentams paprastai reikia parašyti ir apsiginti disertaciją.