Populiarios veterinarijos programos

Veterinarijos mokslus pasirinkę studentai savo studijų metu susiduria su daugybę temų glaudžiai susijusių su gyvūnų sveikata. Būsimieji veterinarai paprastai išsamiai nagrinėja įvairiausių gyvunų negalavimų priežastis, gydymo, o taip pat ir prevencijos būdus, gilinasi į jų psichologijos ir elgsenos niuansus, analizuoja tinkamos mitybos subtilybes ir t.t. Veterinarijos studijomis besidomintys žmonės iš tiesų turi iš ko pasirinkti. Būtent šios specialybės programas jiems gali pasiūlyti viso pasaulio universitetai, kolegijos, medicinos mokyklos bei kitų tipų aukštojo mokslo įstaigos. Studentai taip pat gali stoti ir į įvairių akademinių pakopų studijas - jiems yra prieinamos bakalauro, magistro, doktorantūros studijos, o taip pat ir įvairūs veterinarijos kursai ar certifikato programos. Veterinarijos studijų programos gali būti sulyginamos su įprastos medicinos studijomis. Tačiau, be abejo, būsimieji veterinarai gilinasi į gyvūnų, ne žmonių, anatomiją ir pačių įvairiausių sutrikimų gydymą. Priklausomai nuo studentų norų ir karjeros tikslų, jie gali pasirinkti ir vieną iš kelių veterinarijos mokslo specialybių. Jie daugiausiai dėmesio, pavyzdžiui, gali skirti sveikos gyvūnų mitybos, veterinarijos chirurgijos, viešosios gyvūnų sveikatos, kritinės gyvūnų slaugos, gyvūnų anatomijos ar gyvūnų psichologijos ir elgsenos temų analizei. Daugybė aukštųjų mokyklų studentams taip pat gali pasiūlyti ir ne tik dienines, bet ir kur kas lankstesnes ištęstines, o taip pat ir internetines ar nuotolinio mokymo studijų programas. Tad jeigu susidomėjote būtent veterinarijos studijų programomis, kviečiame peržvelgti žemiau pateiktą populiarių šios specialybės studijų sąrašą. Čia taip pat rasite ir užklausos formą, kurią užpildę galėsite tiesiogiai susisiekti su jus labiausiai dominančiomis aukštosiomis mokyklomis. Tad nedelskite ir jau šiandien pradėkite ieškoti studijų programos, kuri jums padėtų pasiekti užsibrėžtų profesinių, akademinių, o taip pat galbūt ir asmeninių tikslų.

Naujai pridėtos farmacijos studijų programos

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra farmacijos studijos?

Farmacijos mokslas sujungia medicinos bei chemijos mokslus. Būtent farmacijos studijas pasirinkę studentai, studijų metu nagrinėja kaip įvairiausi medikamentai veikia žmogaus organizmą, o taip pat ir gilinasi į vaistų gamybos subtilybes. Farmacijos studijas pabaigę specialistai gali užsiimti pacientų konsultavimu bei vaistų paskyrimu, o taip pat ir vaistų gamyba. Farmacijos specialistai gali dirbti ligoninėse, klinikose, privačios medicinos centruose, taip pat vaistinėse ar mokslinių tyrimų laboratorijose. Jie taip pat gali įsidarbinti ir tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus organizacijose, kurios yra susijusios su sveikatos priežiūra. Universitetai, farmacijos fakultetai bei kitų tipų aukštosios mokyklos studentams gali pasiūlyti įvairiausių tipų, laipsnių bei specialybių farmacijos studijas. Studentai gali rinktis farmacijos bakalauro (angl. Bachelor of Pharmacy, trump. BPharm) bei farmacijos magistro (angl. Master of Pharmacy, trump. - MPharm) studijas. Tačiau kai kurios šalys reikalauja, kad prieš pradėdami dirbti pasirinktoje farmacijos srityje, specialistai jau būtų įgiję ir farmacijos doktorantūros studijų laipsnį. Studentai, kuriems reikia įgyti papildomų kvalifikacijų tam kad jie galėtų stoti į farmacijos bakalauro, magistro ar doktorantūros studijas, daugybė universitetų siūlo įvairias sertifikato ar diplomo studijų programas, o taip pat ir individualius bei kitų tipų kursus.

Kokie yra įgyto farmacijos laipsnio privalumai?

Farmacijos akademinis laipsnis studentams suteikia daugybę privalumų bei karjeros galimybių. Farmacijos laipsnį turintys specialistai dažnai yra itin paklausūs, be to darbas šioje srityje paprastai yra, palyginti, itin gerai apmokamas. Anot farmacijos laipsnį įgijusių specialistų, šis laipsnis jiems suteikia ir asmeninių privalumų, nes darbas farmacijos srityje paprastai yra itin gerai apmokamas, o farmacijos specialistai gali džiaugtis viena iš prestižiškiausių profesijų.

Kokie studijų dalykai yra įtraukiami į farmacijos studijų programas?

Farmacijos studijas pasirinkę studentai paprastai turi lankyti tokius kursus kaip žmogaus anatomija bei fiziologija, chemija, bio-chemija, mikrobiologija bei imuninė sistema, jie taip pat nagrinėja kaip įvairūs medikamentai veikia žmogaus kūną bei kaip vaistai yra gaminami. Dauguma universitetų į farmacijos studijų programas taip pat įtraukia ir profesines praktikas, taip pat legalios ir etiškos farmacijos kursus bei kursus susijusius su komunikacija su pacientu. Vienos iš populiariausių sveikatos priežiūros specialybių yra farmakologija, imuninė sistema, toksikologija, vaistų atradimas ir inovacija, vaistų technologija, veterinarijos farmacija, vaistų gamybos inžinerija bei farmacijos vadyba.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus farmacijos laipsnį?

Farmacijos studijas pabaigę specialistai dažniausiai įsidarbina ligoninėse ar kito pobūdžio sveikatos priežiūros institucijose, kuriose jie rūpinasi vaistų išdavimu. Farmacijos specialistai taip pat gali dirbti ir su naujų medikamentų atradimu. Tad farmacijos profesiją įgijusiems specialistams atsiveria daugybė įvairių karjeros galimybių. Jie gali dirbti ligoninėse, klinikose, slaugos namuose, o taip pat ir tyrimų laboratorijose bei kitose su sveikatos priežiūra susijusiose viešojo ar privataus sektoriaus įmonėse.

Kiek kainuoja farmacijos studijos?

Skirtingų farmacijos studijų kaina gali labai stipriai skirtis. Ji priklauso nuo studijoms pasirinktos šalies, taip pat nuo universiteto ar kitos aukštosios mokyklos, studijų specialybės, trukmės bei tipo. Nors studijų kaina iš pirmo žvilgsnio gali išgąsdinti, tačiau prieš priimant tam tikrą sprendimą vertėtų pasidomėti įvairiomis tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus organizacijomis, kurios gali pasiūlyti stipendijas ar kitų formų finansinę paramą, kuri gali būti skirta padengti ne tik studijų kainai, bet ir pragyvenimo išlaidoms.

Kodėl verta rinktis internetines farmacijos studijas?

Vis daugiau universitetų, medicinos kolegijų ir kitų tipų aukštųjų mokyklų, studentams vis dažniau pasiūlo internetines farmacijos studijų programas. Nesvarbu kuriame pasaulio kampelyje esate, jeigu turite gerą interneto ryšį, galite rinktis iš įvairiausių internetinių farmacijos studijų programų. Šio tipo studijos tinka ir jau dirbantiems specialistams, kurie neturi laiko jų norimo dalyko studijuoti dieniniu grafiku, tačiau siekia įgyti tam tikrą studijų laipsnį. Internetines studijas vis dažniau pasirenka ir toli nuo juos dominančio universiteto gyvenantys ir kraustytis į kitą šalį nenorintys studentai. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad internetu studentai paprastai gali pabaigti tik dalį jų pasirinktų farmacijos studijų, nes į šio tipo studijų programas yra įtraukiama gana daug praktinio darbo. Nors vieni iš universitetų reikalauja, kad studentai profesinę praktiką atliktų būtent universiteto laboratorijose ar šalia jo esančiose ligoninėse ar klinikose, kitos, kiek lankstesnės, aukštosios mokyklos studentams leidžia profesinę praktiką pabaigti šalia jų esančiose vietinėse įstaigose. Jau dirbantys ir internetines farmacijos studijas pasirinkę studentai, profesinę praktiką dažnai gali atlikti savo darbovietėje.