Populiarios sveikatos priežiūros PhD studijų programos

Sveikatos priežiūros doktorantūros studijos yra skirtos tiems studentams, kurie siekia karjeros mokslinių tyrimų srityje. Į sveikatos priežiūros doktorantūros studijų programas paprastai yra įtraukiama gana daug teorinių paskaitų bei savarankiško mokslinio tyrimo užduočių, o taip pat, priklausomai nuo studento pasirinktos specialybės ir praktinio darbo. Sveikatos priežiūros doktorantūros studentai įgyja itin tvirtą teorinių ir praktinių žinių pagrindą, kuris ypatingai pasitarnauja pradėjus karjerą tiek akademinėje, tiek praktinėje srityje. Studijų pabaigoje studentams paprastai reikia parašyti disertaciją ir ją apsiginti prieš ekspertų komisiją. Sveikatos priežiūros doktorantūros laipsnį įgiję specialistai gali pradėti karjerą tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus su sveikatos priežiūra susijusiose įmonėse, taip pat kai kuriose vyriausybinėse institucijose. Jie taip pat turi galimybę tęsti akademinę karjerą. Įvairiausi pasaulio universitetai studentams gali pasiūlyti daugybę sveikatos priežiūros specializacijų. Vienos iš populiariausių sričių, kurias savo doktorantūros studijoms renkasi viso pasaulio studentai yra viešoji sveikata, slauga, sveika mityba bei farmacija. Be to, kasmet vis daugiau tarptautinių studentų pasirenka ir klinikinės psichologijos, maisto mokslo (angl. food science) bei alternatyvios medicinos doktorantūros studijas. Peržvelkite žemiau pateiktą vienų iš populiariausių sveikatos priežiūros doktorantūros studijų programų sąrašą ir palyginkite skirtingų studijų programas, kainas bei trukmę. Be to, jeigu jums kils kokių nors klausimų apie kurias nors iš čia pateiktų programų, galėsite užpildyti trumpą užklausos formą ir su jus dominančiu universitetu susisiekti tiesiogiai.

Naujai pridėtos sveikatos priežiūros doktorantūros studijų programos

Charles University Third Faculty of Medicine

Širdies ir kraujagyslių mokslų daktaras

Sausis 9, 2019
Programa orientuota į visą širdies ir kraujagyslių tyrimų spektrą. Klinikinės sritys yra kardiologija, vaikų kardiologija, širdies chirurgija, angiologija, kraujagyslių chirurgija, kraujagyslių neurologija, taip pat susijusios teorinės ir ikiklinikinės disciplinos. jų dalys, susijusios su širdies ir kraujagyslių tyrimais - anatomija, biologija, embr… [+]iologija, histologija, fiziologija ir patofiziologija, medicininė chemija ir biochemija, patologija, farmakologija, mikrobiologija, medicinos imunologija, profilaktinė medicina ir epidemiologija). [-]

Charles University Second Faculty of Medicine

Kineziologijos ir reabilitacijos daktaras

Sausis 9, 2019
Kineziologijos ir reabilitacijos doktorantūros programa daugiausia grindžiama medicinos, fizioterapijos, ergoterapijos ir kitų magistro ar inžinerijos disciplinų magistro laipsniu. Jų mokslinės žinios naudojamos reabilitacijai (pvz., Biomedicinos ir klinikinės technologijos, biomedicinos inžinerija, protezavimas, biokybernetika, robotika ir informaci… [+]nės technologijos). Siūloma doktorantūros studijų programa orientuota į žmogaus motorinių sutrikimų fiziologinių parametrų objektyvizavimą, judėjimo sutrikimų priežastis ir terapinės intervencijos galimybę. [-]

Charles University Faculty of Pharmacy

Bioanalitinių metodų daktaras

Sausis 9, 2019
Baigęs doktorantūros studijas Bioanalitiniai metodai yra kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas, specializuojantis klinikinėse laboratorijose, higienos paslaugų laboratorijose, biocheminėse, toksikologinėse ir hematologinėse laboratorijose. Jis įgyja pažangią teorinę ir praktinę patirtį analizuojant metodus, metodų patvirtinimą ir bioanalitinių… [+] laboratorijų akreditavimą. Absolventas kontroliuoja biologinės medžiagos ir analizės pavyzdžių paruošimo metodus ir atitinkamus prietaisus. Absolventas gali įvertinti laboratorinių tyrimų klinikinę reikšmę ir galimą jų rezultatų aiškinimą tokiu mastu ir mastu, kuris gali būti konsultantas laboratorinių metodų parinkimui ir naudojimui jų diagnostikos, stebėjimo, terapijos ir prevencinėje veikloje. [-]

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Kas yra sveikatos priežiūros doktorantūros studijos?

Kas yra sveikatos priežiūros doktorantūros studijos?

Sveikatos priežiūros doktorantūros studijos - tai aukščiausio akademinio laipsnio studijos, kurias gali įgyti sveikatos priežiūros srities darbuotojais. Būtent šios srities doktorantūros studijas dažnai baigia su moksliniais tyrimais norintys dirbti specialistai, arba medicinos studentais. Priklausomai nuo konkrečios sveikatos priežiūros studijų specializacijos, doktorantūros studentai išsamiai nagrinėja sveikatos priežiūros administravimo subtilybes, o taip pat gilinasi ir į slaugos ar ligų diagnozės, gydymo ar prevencijos klausimus. Sveikatos priežiūros doktorantūros laipsnį įgiję specialistai paprastai greitai kyla jų pasirinktos srities karjeros laiptais. Šių studijų metu jie įgyja itin tvirtą žinių ir įgūdžių pagrindą, kuris jiems padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Sveikatos priežiūros doktorantūros studijos paprastai trunka nuo penkerių iki ketverių metų. Pirmieji dveji metai paprastai yra sudaromi iš teorinių paskaitų bei praktinių seminarų. Tuo tarpu likusius dvejus ar trejus metus studentai praleidžia rašydami disertaciją ar atlikdami profesinę praktiką ligoninėse, klinikose ar kituose medicinos centruose.

Kokie yra sveikatos priežiūros doktorantūros studijų privalumai?

Sveikatos priežiūros doktorantūros studijos ypatingai tinka tiems, kurie siekia atlikti itin aukšto lygio savarankišką mokslinį darbą bei užimti aukštas pareigas jų pasirinktoje sveikatos priežiūros srityje. Sveikatos priežiūros doktorantūros studijos studentams suteikia daugybę privalumų, vieni jų - daugiau karjeros galimybių bei galimybė derėtis dėl didesnio atlyginimo. Sveikatos priežiūros doktorantūros studijos taip pat gali specialistams suteikti ir asmeninio pasitenkinimo savo darbu ir vertingo pasiekimo jausmą.

Kokie studijų dalykai yra įtraukiami į sveikatos priežiūros doktorantūros studijų programas?

Sveikatos priežiūros doktorantūros studijų metu, studentai turi itin geras galimybes plėsti ne tik teorines žinias bei praktiniu įgūdžius, bet ir lavinti kritinio bei analitinio mąstymo įgūdžius, kurie ypatingai praverčia studentams dirbant sveikatos priežiūros srityje ir sprendžiat įvairiausius su pacientų sveikata bei sveikatos priežiūros politika susijusius klausimus. Sveikatos priežiūros doktorantūros studijas pasirinkę studentai taip pat įgyja daug žinių apie specifinių mokslinių tyrimų atlikimą. Viena svarbiausių sveikatos priežiūros doktorantūros studijų dalių - tai disertacija, kurią studentai turi parašyti ir apsiginti studijų pabaigoje. Tam kad studentams būtų suteiktas sveikatos priežiūros doktorantūros laipsnis savo disertacijas jie paprastai turi apsiginti prieš kompetentingą ekspertų komisiją. Įvairiausi pasaulio universitetai studentams gali pasiūlyti daugybę skirtingų sveikatos priežiūros doktorantūros studijų specialybių. Vienos iš pačių populiariausių šio tipo tipo studijų akademiniame pasaulyje šiuo metu yra sveikos mitybos, visuomenės sveikatos, slaugos, farmacijos, biomedicinos mokslo, klinikinės psichologijos bei socialinio darbo doktorantūros studijos.

Kokių karjeros galimybių galima tikėtis įgijus sveikatos priežiūros doktorantūros laipsnį?

Sveikatos doktorantūros studijas baigę specialistai gali rinktis vieną iš trijų karjeros kelių. Jie gali dirbti mokslinių tyrimų srityje, jie taip pat gali tęsti akademinę karjerą ir tapti universitetų dėstytojais ir teoretikais arba pradėti dirbti sveikatos priežiūros administracijos srityje. Sveikatos priežiūros doktorantūros laipsnį turintys specialistai gali dirbti universitetuose, mokslinėse laboratorijose ar sveikatos priežiūros industrijoje. Tad aukščiausios pakopos sveikatos priežiūros akademinį laipsnį įgiję specialistai yra iš tiesų paklausūs konkurencingoje darbo rinkoje. Jie taip pat gali rinktis dirbti privataus ar viešojo sektoriaus sveikatos priežiūros organizacijose. Jie taip pat gali karjerą pradėti ir pelno nesiekiančiose organizacijose.

Kiek kainuoja sveikatos priežiūros doktorantūros studijų programos?

Priklausomai nuo studento pasirinkto universiteto ar kitos aukštosios mokyklos, konkrečios studijų specializacijos, studijų laipsnio, trukmės bei tipo, skirtingų sveikatos priežiūros doktornatūros studijų programų kainos gali labai stipriai skirtis. Nors vienose šalyse sveikatos doktorantūros laipsnį norintys įgyti studentai turi susimokėti už studijas, kitų šalių universitetai patys siūlo algą savo doktorantūros studentams, kurie yra prilyginami universitetuose dirbantiems mokslininkams. Be to, kai kurie universitetai studentams gali pasiūlyti ir stipendijas ar kitų formų finansinės pagalbos. Be to, studentai finansinės pagalbos gali gauti ir iš privačių bei viešųjų fondų.

Kodėl verta rinktis internetines sveikatos priežiūros studijų programas?

Kadangi internetinės sveikatos priežiūros doktorantūros studijų programos yra kur kas lankstesnės už dienines tos pačios specialybės studijas, šio tipo programas kasmet pasirenka vis daugiau viso pasaulio studentų. Internetines sveikatos priežiūros studijas siūlantys universitetai bei kitos aukštosios mokyklos studentas siūlo tokias e-mokymo technologijas kaip virtualios klasės, video ir garso konferencijos, elektroninės duomenų bazės ir t.t. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad visų sveikatos priežiūros studijų vien tik internetu paprastai pabaigti negalima, nes į šio tipo studijų programas yra įtraukiamos ne tik teorinės paskaitos, bet ir daug profesinės praktikos.

Sveikatos priežiūros ir medicinos doktorantūra - koks skirtumas tarp šių studijų tipų?

Sveikatos mokslų doktorantūros laipsnis neturėtų būti painiojamas su medicinos doktorantūros studijomis (MD). Pagrindinis šių studijų skirtumas yra tas, kad sveikatos priežiūros doktorantūra paprastai yra orientuota į mokslinį tyrimą. Tuo tarpu medicinos doktorantūra paprastai yra traktuojama kaip profesinis laipsnis, kurio metu studentai turi atlikti rezidentūrą tam tikroje sveikatos priežiūros institucijoje. Detalesni šių studijų programų skirtumai priklauso nuo šalies, kurioje studentas nori mokytis.