Biomechanikos mokslų daktaras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Biomechanika yra tarpdisciplininė mokslinė disciplina, kuri, remiantis išsamia atitinkamų procesų anatomijos ir biochemijos žiniomis, nagrinėja gyvų sistemų mechaninę struktūrą ir elgseną bei jų tarpusavio mechanines sąveikas. Pagrindinis teorinis tikslas yra formuluoti bendrai galiojančias taisykles tiek ląstelių, tiek organiniu lygiu, taip pat ir žmogiškuoju, individualiu lygmeniu. Biofizikos ir inžinerijos metodologinis požiūris sprendžiant užduotis yra paremtas aukšto lygio biologinio pobūdžio žiniomis.

Tyrimai atliekami įvairiais skirtingais lygiais: nuo mikrobiomechanikos (ląstelių lygio) iki gyvų makro sistemų (pvz., Žmogaus biomechanikos). Galima susidurti su biomechaniniais taikymais įvairiuose moksluose ir profesinėje veikloje. Biomechanika šioje formoje gali būti naudojama ne tik pagrindinių tyrimų srityje, bet ir įvairiose profesinėse veiklose, pvz., Reabilitacijos medicinoje, ergonomijoje, teismo medicinoje ir biomedicinos inžinerijoje, sporto šakose ir kt.

Karlo universiteto ir Čekijos mokslų akademijos mokymo centras teikia tarpdisciplininį išsilavinimą doktorantūroje. laipsnio studijų programos, apimančios plačią taikymo sritį ir konkrečias specializacijas. Studentų mokymo programos yra labai individualizuotos pagal pasirinktos problemos ir specializacijos poreikius. Studijų metu didelis dėmesys skiriamas studentų savarankiškam moksliniams tyrimams mokymo centro komandos darbo kontekste. Eksperimentinės patalpos apima tam tikrų mokymo vietų laboratorijas. Studentų leidiniai pasirodo gerbiamuose mokslo žurnaluose, o aktyvus dalyvavimas konferencijose laikomas neatsiejama doktorantūros dalimi. laipsnio studijos.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Kiekvienas kandidatas turi eiti per priėmimo procesą. Egzaminas egzaminui atliekamas žodžiu prieš nagrinėjant egzaminų komisiją ir pareiškėjo kompetenciją. Ekspertų komitetas vertina:

  1. Disertacijos projekto kokybė
  2. Projekto temos ryšys su vadovo ir jo mokslinių tyrimų projektų specializacija
  3. Ankstesnė profesinė veikla
  4. Pareiškėjo projekto pristatymo forma

Kiekvienas egzaminų komiteto narys pagal 1 ir 2 punktų skalę nuo 0 iki 22 punkto masto pagal 1 - ojo punkto skalę pagal 0 - 16 punktų skalę - 0 - 16 punktų skalėje - taškų skalėje. 0–10. Maksimalus vieno egzaminuotojo suteiktų taškų skaičius yra 60 taškų. Aritmetinis vidurkis apskaičiuojamas remiantis kiekvieno vertinimo komisijos nario įvertinimu. Rezultatas suapvalinamas iki artimiausio sveikojo skaičiaus - nuo 0,0 iki 0,49 vertės žemyn iki artimiausio sveikojo skaičiaus. Vertėms nuo 0,50 iki 0,99 į viršų iki artimiausio sveikojo skaičiaus. Pareiškėjų reitingas priimamas pagal bendrą taškų skaičių. Fakulteto dekanas nustato priėmimo ribą.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:


Rekomenduojama literatūra, imties klausimai

Skaitymus rekomenduoja atskiros potencialios prižiūrėtojos ir jie yra pagrįsti potencialių disertacijų profesiniais klausimais ir pasirinkta disciplina. Visų pirma, monografijos ir gerbiami IF žurnalai. Siūlomą literatūrą ir išteklius galima peržiūrėti konkrečių priežiūros institucijų profiliuose.


Pavyzdiniai klausimai:

  • Ginti siūlomos metodikos, kuria siūlote išspręsti disertacijos klausimus, argumentus.
  • Kokios yra pagrindinės biologinių audinių reologinės charakteristikos, kurios yra jūsų disertacijos tyrimo tikslas?


Karjeros perspektyva

Biomechanikos doktorantūros studijų absolventas yra gerai pasirengęs profesionaliu požiūriu. Jis / ji turi žinių ir įgūdžių, reikalingų sprendžiant mokslinius ir mokslinius klausimus, susijusius su pagrindiniais ir taikomaisiais moksliniais tyrimais, taip pat kitomis mokslinių tyrimų ir plėtros sritimis, kuriose dalyvauja biomechanika. Savo specializacijoje absolventas yra kompetentingas bendrauti su mokslo bendruomene. Jis taip pat turi naujoviškų įgūdžių, akademinį ir profesinį sąžiningumą ir laikosi etikos principų mokslo darbe. Jo publikavimo veikla atspindi kritinės analizės gebėjimą, taip pat naujų visapusiškų idėjų biomechanikos srityje vertinimą ir sintezę. Absolventas yra labai kvalifikuotas specializuotai darbo vietai švietimo įstaigose ir valstybinėje ar viešojo administravimo įstaigose.

Paskutinį kartą atnaujinta Sau. 2019

Apie mokyklą

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as ... Skaityti daugiau

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as the primary hospital for citizens of Královské Vinohrady and Žižkov districts. Skaityti mažiau