Biochemijos ir patobiochemijos mokslų daktaras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Biochemija ir patobiochemija daugiausia susijusi su biocheminėmis ir molekulinėmis biologinių biomolekulių, ty baltymų ir fermentų, lipidų ir nukleino rūgščių, problemomis, taip pat jų struktūrinėmis ir kitomis svarbiomis mažos molekulinės medžiagos maistinių medžiagų sistemose. Tyrimo tikslas taip pat paaiškina jų tarpusavio medžiagų apykaitą ir jų vaidmenį reguliuojant gyvenimo procesus, tokius kaip hormonai, neurotransmiteriai, augimo faktoriai, receptoriai, antikūnai, signalinės molekulės ir kt.

Labai svarbi sritis yra ir biologinių membranų, membraninių transporterių, subcellulinių komponentų, energijos transformacijų, ekstraląstelinės matricos ir antrųjų pasiuntinių vaidmens ląstelių reguliavime tyrimas. Tyrime daugiausia dėmesio buvo skiriama laisvųjų radikalų vaidmeniui mutagenų atžvilgiu, kitų toksinių medžiagų, skirtų nukleino rūgštims ir biomembranams, tyrimams ir kancerogenezės bei aterogenezės tyrimams. Metodikos srityje reikia žinių apie pagrindinius metodus ir biomakromolekulių atskyrimą bei funkcinį apibūdinimą, taip pat mažo molekulinio biocheminių ląstelių ir kūno skysčių komponentų, molekulinės biologijos metodų, ląstelių ir audinių kultūros auginimą.

Šioje studijų programoje daugiausia dėmesio skiriama normalių ir patologinių medžiagų apykaitos, paveldimų ir įgytų medžiagų apykaitos sutrikimų stebėjimui ir nustatymui bei nuolatinės vidinės organizmo aplinkos palaikymui. Biochemija ir patobiochemija sudaro sklandų perėjimą prie molekulinės biologijos, taip pat daugelio pagrindinių ir klinikinių disciplinų, ypač klinikinės biochemijos srityje, su kuria ji daugiausia sutampa.

Studijų programa vykdoma bendradarbiaujant su Čekijos mokslų akademijos Molekulinės genetikos institutu, Fiziologijos institutu ir Organinės chemijos ir biochemijos institutu.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimų egzaminai vyksta interviu apie doktorantūros temą. Baigiamajame darbe parodyta pareiškėjo techninių įgūdžių doktorantūros studijų programai ir gebėjimas dirbti su specializuota užsienio literatūra. Projektą vertina ekspertų komitetas.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:


Rekomenduojama literatūra, imties klausimai

Skaitymus rekomenduoja atskiros potencialios prižiūrėtojos ir jie yra pagrįsti potencialių disertacijų profesiniais klausimais ir pasirinkta disciplina. Visų pirma, monografijos ir gerbiami IF žurnalai. Siūlomą literatūrą ir išteklius galima peržiūrėti konkrečių priežiūros institucijų profiliuose.


Karjeros perspektyva

Doktorantūros (doktorantūros) studijų programa Biochemija ir patobiochemija nagrinėja biomolekulinių molekulių ir jų statybinių blokų molekulinį-biologinį apibūdinimą sveikatai ir ligoms, jų tarpusavio metabolizmo išaiškinimą, vaidmenį fiziologinių procesų reguliavime ir jų sutrikimus. Svarbi sritis yra ir biologinių membranų, subcelluliarinių skyrių (organelių), energijos apyvartos, ekstraląstelinės matricos ir antrųjų pasiuntinių vaidmens ląstelių reglamentuose tyrimas. Programa taip pat skirta laisvųjų radikalų vaidmeniui, susijusiam su vėžio geneze ir aterogeneze. Jis yra glaudžiai susijęs su molekuline biologija ir genetika ir daugeliu pagrindinių ir klinikinių biomedicinos sričių, t. Y. klinikinės biochemijos. Standartinė studijų trukmė - keturi (4) metai.

Paskutinį kartą atnaujinta Sau. 2019

Apie mokyklą

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as ... Skaityti daugiau

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as the primary hospital for citizens of Královské Vinohrady and Žižkov districts. Skaityti mažiau