Žmogaus fiziologijos ir patofiziologijos mokslų daktaras

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Funkciškai apibrėžta disciplina, nagrinėjanti organų reguliavimo funkcijas reaguojant ir pritaikant specifines organizmo sistemas prie išorinės ir vidinės aplinkos pokyčių normaliose ir patologinėse būsenose. Perėjimas nuo tam tikrų funkcijų netiesioginių pasireiškimų tyrimų iš jų pačių funkcinių ir reguliavimo mechanizmų tyrinėjimų ląstelių ir molekuliniu lygmeniu dominuoja tam, kad įgytos žinios būtų panaudotos žmonių ligų prevencijai, diagnozavimui ir gydymui.

Studijų programa vykdoma bendradarbiaujant su Čekijos mokslų akademijos fiziologijos institutu.


Tikrinimo ir vertinimo kriterijų aprašymas

Įėjimų egzaminai vyksta interviu apie doktorantūros temą. Baigiamajame darbe parodyta pareiškėjo techninių įgūdžių doktorantūros studijų programai ir gebėjimas dirbti su specializuota užsienio literatūra. Projektą vertina ekspertų komitetas.


Priėmimo sąlygos

Priėmimą į doktorantūrą sąlygoja sėkmingas magistrantūros studijų programos baigimas.

Patvirtinimo metodas:


Rekomenduojama literatūra, imties klausimai

Skaitymus rekomenduoja atskiros potencialios prižiūrėtojos ir jie yra pagrįsti potencialių disertacijų profesiniais klausimais ir pasirinkta disciplina. Visų pirma, monografijos ir gerbiami IF žurnalai. Siūlomą literatūrą ir išteklius galima peržiūrėti konkrečių priežiūros institucijų profiliuose.


Karjeros perspektyva

Žmogaus fiziologijos ir patofiziologijos daktaro (doktorantūros) studijų programa supažindina su mokslinio darbo metodika, ypatingai dominančia žmogaus kūno funkcijos ir reguliavimo mechanizmų apibūdinimu sveikame ir sergančiame organizme. Molekulinių mechanizmų tyrimas vyrauja, siekiant panaudoti teorinius atradimus žmonių ligų ir sutrikimų prevencijoje, terapijoje, diagnostikoje ir reabilitacijoje. Standartinį ir tarptautinį derinimą patvirtina valstybės egzaminas specializacijos srityje ir disertacijos gynimas, atspindintis absolventų žinias jo specializacijos srityje, šiuolaikinės metodikos įsisavinimo lygį ir jo išradimą sprendžiant mokslines problemas. Programa yra susijusi su daugeliu klinikinės medicinos sričių. Standartinė studijų trukmė - keturi (4) metai.

Paskutinį kartą atnaujinta Sau. 2019

Apie mokyklą

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as ... Skaityti daugiau

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as the primary hospital for citizens of Královské Vinohrady and Žižkov districts. Skaityti mažiau