Žinoma, kamieninės ląstelės ir regeneracinė medicina

Bendroji informacija

Programos aprašymas

Dabartinis kamieninių ląstelių biologijos ir regeneracinės medicinos internetinis kursas yra klinikinis dėmesys, apimantis pagrindinius ląstelių terapijos ir audinių inžinerijos aspektus. Studentai turi galimybę sužinoti apie naujas, naujausias technologijas, kurios yra pritaikytos šiuolaikiniams terapiniams metodams, tokiems kaip kamieninių ląstelių panaudojimas, nanomedicina, audinių inžinerija.

Projekto temos apima kamieninių ląstelių biologiją, ląstelių terapiją, audinių inžineriją, funkcionalizuotus pastolius, biomaterialus.

Kursas yra atviras tinkamai kvalifikuotiems graikų ir tarptautiniams absolventams, turintiems bent medicinos, biologijos, biochemijos ar susijusių sričių laipsnį. Jis įtrauktas į mūsų internetinių kursų kategoriją "Nanotechnologijos ir nanomedicinos" ir veikia patogioje mokymo platformoje. Kai dalyvis sėkmingai baigia visus padalinius, jis gauna mokymo pažymėjimą.

Dalyvis profilis

Ši e-mokymosi programa yra atvira tinkamai kvalifikuotiems graikų ir tarptautiniams absolventams, turintiems bent medicinos, biologijos, biochemijos ar susijusių sričių laipsnį.

Programos tikslai

Programa pateikia išsamią informaciją apie kamieninių ląstelių biologiją, įskaitant kamieninių ląstelių tipus ir šaltinius, savęs atsinaujinimą, diferencijavimą ir lytinius santykius. Dar svarbiau, kad šis kursas supažindina su pagrindiniais regeneracinės medicinos aspektais.

Regeneracinė medicina siekia kurti naujas terapijas pacientams, turintiems sunkių sužalojimų ar lėtinių ligų, kurių organizmo atsakas nepakankamas funkcinio audinio atstatymui. Šiuo tikslu kamieninių ląstelių biologija ir regeneracinė medicina įveda naujus metodus ir strategijas, siekiant pakeisti ar atkurti ląsteles, audinius ar organus, siekiant atkurti ir nustatyti įprastinę funkciją. Regeneracinėje medicinoje naudojamos strategijos yra kamieninių ląstelių terapija, biomedžiagos ir pastoliai, sėjami su ląstelėmis.

Visais atvejais transplantacijai buvo naudojamos autologinės ar alogeninės brandžios funkcinės ląstelės (ląstelių pakeitimas), modifikuotos žmogaus ląstelės (ląstelių genų terapija) arba kamieninės ląstelės. Yra keletas parametrų, kad būtų galima atsižvelgti į sėkmingą ląstelių terapiją. Pagrindinės ląstelių transplantacijos priemonės yra pastoliai, paprastai gaminami iš natūralių ar sintetinių medžiagų, kurių biologinis aktyvumas ir mechaninis stiprumas yra skirtingi. Pastoliai sudaro tinkamą aplinką ląstelių augimui ir organogenezei. Naujausi tyrimai buvo skirti įvairiems taikymams, pagrįstiems kamieninių ląstelių transplantacija, pagrįsta pastoliais ar biomedžiagomis. Šiame modulyje nagrinėjami regeneracinės medicinos klausimai, įskaitant kamieninių ląstelių tipą kartu su atitinkamų biomedžiagų ar nanomedžiagų pasirinkimu.

Programos aprašymas

  • 1 pamoka. Dabartinės ir būsimos regeneracinės medicinos perspektyvos
  • 2 pamoka - regeneracinės medicinos biologiniai ir molekuliniai aspektai
  • Pamoka 3 - embrioninių kamieninių ląstelių tipai
  • 4 pamoka - vaisiaus kamieninės ląstelės
  • 5 pamoka. Suaugusiųjų kamieninės ląstelės
  • 6 pamoka. Biomedžiagos regeneracinėje medicinoje
  • 7 pamoka. Nanotechnologijos ir regeneracinė medicina
  • 8 pamoka. Pavyzdžiai gydymo reikmėms (ląstelių terapija)
  • 9 pamoka. Terapinės paskirties pavyzdžiai (audinių inžinerija).
  • 10 pamoka. Taisyklės ir etika
Paskutinį kartą atnaujinta Gruodis 2017

Apie mokyklą

The Supplementary Distance Education Programme (E-Learning) of The Center of Continuing Education and Lifelong Learning of the National and Kapodistrian University of Athens, in operation since 2001, ... Skaityti daugiau

The Supplementary Distance Education Programme (E-Learning) of The Center of Continuing Education and Lifelong Learning of the National and Kapodistrian University of Athens, in operation since 2001, provides distance education programmes that link theoretical and academic knowledge to the practical and applied skills required in their respective professional fields. Skaityti mažiau